PDC Q School

Gawlas si věří a chce napodobit Sedláčka. Jak trávil volný čas?

Richard Wagner
Richard Wagner
13.2. 2021 16:22
Téma:

Český šipkař Adam Gawlas se chystá na nedělní bitvu, kde si může splnit sen a stát se profesionálním šipkařem. Před důležitým bojem si věří. "Bude to hustý. Jestli tu kartu mám vyhrát, tak ji vyhraju," hlásí odhodlaně český talent.

Tour kartu může získat vítěz denního turnaje plus dalších sedm nejlepších podle žebříčku Q School. Bude tak záležet opravdu na každém zápase.

 

Gawlas měl teď volno, účast ve Final Stage si zajistil hned první den. "Jsem rád, že už to začne. Čím blíž ale neděle byla, utíkalo všechno rychleji a rychleji. Uvidíme, jak to klapne. Jdu si to hlavně užít a soustředit se na svoji hru a ukázat nejlepší výkony," věří si.


"Měl jsem najednou pár dní čas. Budíček jsem měl zhruba v 7:40, pět minut před osmou mi začínalo online vyučování. K tomu jsem na pokoji sám házel a když to šlo, chodíl jsem se dívat na kluky. Na druhou skupinu jsem nemohl, tak jsem je sledoval jen z hotelu," popsal svůj život na hotelu v Niedernhausenu.

 

 

Ve volném čase se Gawlas věnuje hlavně tréninku na rozhodující fázi Q School. "První dny jsem chodil házet do trénovacích místností, teď poslední tři dny se připravuji u sebe na pokoji, nebo si hodím na pokoji u kluků, když spolu kecáme," říká rodák z Návsí.

 

O kartu letos zabojovalo šest Čechů. Jaká je mezi nimi rivalita? "S dvěma kluky jsem hrál přímo tu svoji kvalifikační skupinu. Tak jsem se na ně pak i dál díval a podporoval je. Chodili jsme spolu na snídaně i jinak na pokec. Bavíme se o šipkách i o životě, je to fajn,“ vypráví a děkuje fanouškům za parádní podporu.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Angers SCO - RC Lens

   14:45 16:30
   16:30

   Házená: THW Kiel - Füchse Berlin

   17:45

   NBA - akce měsíce

   17:55

   Basketbal: Türk Telekom - SIG Štrasburk

   19:50

   NHL News

   20:00

   Alaska or Bus’t - Mountain Bike

 • Nova Sport 2

  • NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   14:45 16:30
   16:30

   Martin Michek - český rekordman Dakaru

   16:55

   Sportovní originály 180 s Michaelem van Gerwenem 2 Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

   17:25

   Winter Games NZ - Obsidian Park Jam

   17:55

   Ligue 1 Preview (28)

   18:25

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

Celý program