Gawlas při profesionálním debutu slavil výhru! Smith zavřel devítku

Zdroj: Instagram @ady_gaw
Radující se Adam Gawlas.
Aktualizováno 21:17
25.2. 2021 17:54

Český šipkař Adam Gawlas zvládl svůj debut na profesionálním okruhu PDC. V prvním kole Players Championship si poradil s Darrenem Websterem a vypadl až s Jonnym Claytonem. Karel Sedláček v prvním kole podlehl Chrisovi Dobeymu. Michael Smith hned v prvním zápase zavřel na devět šipek.

Adam Gawlas vybojoval svou profesionální kartu PDC teprve před týdnem a hned při své premiéře na okruhu se nezalekl zkušenějšího soupeře a připsal si první výhru. Darrena Webstera porazil 6:4 a svůj průměr na tři šipky dostal na číslo 94,3.

V druhém kole se utkal s vítězem prvního letošního major turnaje Jonnym Claytonem. Velšan ovládl Masters, což mu zajistilo i účast v Premier League a ve výborných výkonech pokračoval i proti českému mladíkovi.

Gawlas sice zlepšil svůj bodový průměr, ale Clayton byl lepší při zavírání. Za stavu 4:3 sebral Velšan jeden servis čerstvě devatenáctiletému šipkaři a poté postoupil po výsledku 6:3. Clayton nakonec postoupil až do finále, kde v rozhodujícím legu prohrál s Joem Cullenem.

Hůře si vedl druhý z českých profesionálů, Karel Sedláček. Zlej Kája v prvním kole nestačil na Chrise Dobeyho, jelikož proti němu uhrál pouze dva legy.

Úžasný vstup do seriálu turnajů Players Championship měl Michael Smith. V prvním kole si poradil 6:3 s čerstvým vítězem karty PDC Geertem de Vosem, a v osmém legu dokonce zavřel na devět šipek.