Gawlas má další dvě výhry! Kartu PDC získal německý šipkař Hempel

Radující se Adam Gawlas
Zdroj: Instagram @ady_gaw
Radující se Adam Gawlas.
16.2. 2021 18:28

Třetí hrací den finálové části šipkařské Q-School je u konce a z profesionální karty okruhu PDC se raduje Němec Florian Hempel. Adam Gawlas získal důležité dvě výhry, ale ve středu ještě bude muset zabojovat, aby na kartu PDC dosáhl.

Vítězem třetího turnaje Q-School se stal německý šipkař Florian Hempel. 30letý hráč z Kolína nad Rýnem si poradil se všemi sedmi soupeři ve velkém stylu. První zápas vyhrál 6:3 a zbylých šest shodně v poměru 6:2. Parádní jízdou si tak zajistil pro příští dva roky status profesionála.

Michalu Šmejdovi vyšlo pondělí, kdy se dostal do čtvrtfinále, ale v úterním hracím dni skončil hned v prvním kole, kde ho porazil Nizozemec Philip van Gasse.

Svou první výhru ve finálové fázi zaznamenal Jiří Brejcha, když porazil Nika Springera 6:4, ale vzápětí stejným výsledkem podlehl Italovi Petrimu.

Nejvíce se dařilo Adamu Gawlasovi, jenž je také v roli největšího českého favorita na Q-School. Po výhrách 6:3 a 6:2 v těsném souboji nestačil na Španěla Josého Justiciu, kterému podlehl 5:6.

V průběžném celkovém pořadí patři Gawlasovi 18. místo a Michal Šmejda je na 21. místě. Oba tak drží šanci na zisk karty PDC na body. Kromě již postoupivších tří vítězů získá kartu ještě vítěz čtvrtého dne a poté osm nejlepších šipkařů z celkového hodnocení všech čtyř dnů.

Třetí den nevyšel Raymondu van Barneveldovi, jenž hned v prvním kole padl se Švýcarem Bellmontem. Velkým zklamáním jsou také dosavadní výkony Nica Kurze. Talentovaný Němec patřil k největším favoritům na zisk profesionální karty, ale za první tři dny vyhrál pouze jeden zápas.