ufc 254

Gaethjeho reakce: Tvůj otec na tebe může být pyšný, vzkázal šampionovi

Richard Wagner
Richard Wagner
25.10. 2020 10:56
Téma:
UFC

Vrchol večera, velké emoce a také absolutní respekt mezi oběma zápasníky. To přinesla bitva o titul šampiona lehké váhy na galavečeru UFC 254. Poražený Justin Gaethje pak vyslal svému soupeři několik upřímných slov.

Americký ranař po třech výhrách v řadě zdolal v květnu po tvrdém boji Tonyho Fergusona a s titulem prozatímního šampiona získal právo vyzvat neporaženého Chabiba Nurmagomedova.

 

Mistrovský pás ale zůstal v držení dagestánského Orla. "Porážka bolí. Není moc lidí, kteří by mi teď pomohli zvednout náladu. Je to jen na mě. Musím jet domů a vypořádat se s tím sám, protože v oktagonu se taky rvu jen já sám," řekl Gaethje po bitvě, kterou ukončil Nurmagomedov ve druhém kole technikou triangle choke.

 

 

"Mám spoustu pozitivních ohlasů a jsem rád, že jsem udělal spoustu lidí pyšnými jen tím, že jsem do toho šel a jak jsem se připravil. To, jak jsem se připravoval, nemělo obdoby a jsem rád, že to lidé dokázali ocenit," pronesl 31letý zápasník.

 

 

Svá slova samozřejmě směřoval i k šampionovi, kterému vyjádřil respekt i soustrast se smrtí otce a životního mentora. "Neměl jsem šanci ti říct, jak mi je líto tvé ztráty, ale buď si jistý, že tvůj otec je na tebe teď neskutečně hrdý," vzpomněl památku zesnulého Abdulmanapa.

 

 

Respektem nešetřil ani končící šampion Nurmagomedov. "Mockrát ti děkuji, Justine. Pamatuješ, v roce 2016 jsi mi hodně pomohl při shazování váhy. Díky, brácho," zahájil Chabib proslov k soupeři.

 

"Vím, jak skvělý člověk jsi a jak se staráš o své blízké. Vím o tobě spoustu věcí, a tak ti chci říci jen jednu věc. Buď nablízku svým rodičům, protože jednoho dne se to stane. Nikdy nevíš, co se stane zítra," zněl emotivní proslov odcházející legendy.

 

Dagestánský Orel po vítězném zápase neudržel emoce a přímo v kleci se rozplakal:

 

Již příští víkend na vás čeká další nálož MMA. Na galavečeru UFC Fight Night 181 Hall vs. Silva se představí i Mach Muradov. Sledovat jej můžete v sobotu 30. října ve 23.30 na Nova Sport 2 a Voyo.

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program