životní výzva

Gaethje odhalil recept na Chabiba! Bude první, kdo šampiona porazí?

Chabib Nurmagomedov a Justin Gaethje
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia
Chabib Nurmagomedov a Justin Gaethje
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 21. 5. 2020
Téma:
UFC

Po úspěchu na UFC 249 čeká Justina Gaethjeho bitva s Chabibem Nurmagomedovem o krále lehké váhy. Na dovednosti dagestánského Orla zatím nikdo nenašel odpověď, ale prozatímní šampion věří, že on bude prvním, kdo ho porazí. Odhalil svou strategii.

Gaethje (22-2) má před sebou největší výzvu dosavadní kariéry. Čeká ho duel o titul šampiona lehké váhy s Chabibem (28-0), který nejenže nikdy neprohrál, ale za celou svou MMA kariéru ztratil na body pouze jedno kolo. V kleci dominuje díky extrémní fyzičce a excelentní práci na zemi.

 

Podle vyzyvatele bude fyzička v duelu klíčová, a tak hodlá trénovat jako nikdy dříve. Má před sebou několik měsíců, aby své tělo na zkoušku připravil.


„První věc, co vám v zápase odejde jsou nohy. Takže je budu hodně trénovat, ať si zvyknou. Budu běhat, skákat přes švihadlo, dřepovat a hodně chodit schody,“ prozradil Gaethje pro EPSN.
 

„Pokud budou nohy připravené, neunaví se. Když se neunaví, můžu znovu vstát. Když vstanu, můžu ho trefit jako náklaďák,“ dodal ke své strategii.

Gaethje pochopil, že nohy jsou v kleci základem. Pokud by mu v zápase zatuhly, nedovedl by bránit Chabibovy strhy. Také pokud se zápasník nemůže pohybovat, je jednodušší ho trefit. A přesně to hodlá v duelu využít.
 

„Bude mi stačit ho kopem osmkrát zasáhnout na lýtko a bude zpomalený. Ale v kleci bude hrát roli mnoho faktorů. Já budu zkrátka makat a zůstanu věrný tomu co dělám do teď. Ve výsledku je to celé o fyzičce,“ pokračoval Gaethje.


Gaethje rozhodl 19 svých zápasů knokautem a jeho sílu úderů nemůže nikdo ignorovat. Nicméně očekává se, že s Chabibem by mohl předvést i něco ze svých zemařských dovedností. Byť preferuje boj v postoji, před MMA kariérou dvakrát získal titul šampiona státu Arizona v zápasu, kterému se věnoval od čtyř let.
 

Kdy se duel uskuteční, zatím není jisté. Současná situace domluvení tak velkého zápasu nepomáhá a Chabib má momentálně větší starosti. Jeho otec, trenér a životní mentor leží po prodělaném onemocnění COVID-19 v kómatu.


„Nemůžu si ani představit, jaké je to být v jeho kůži, kdybych byl na jeho místě tak zápas moc neřeším. Nechme čas plynout a ono se to samo vyřeší. Hádám, že se utkáme někdy v září nebo v srpnu,“ vyjádřil se Gaethje k termínu příštího duelu.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Major League Soccer Highlights (7)

   20:30 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

   00:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program