rozhovor osobnosti nhl

Kapitán hokejového Colorada: Jak vzpomíná na Milana Hejduka?

Švédský útočník Gabriel Landeskog patří v současnosti mezi nejlepší hokejisty světa. Dvojnásobný mistr světa a stříbrný medailista z olympiády. Ve čtyřiatřiceti letech hraje za tým Colorado Avalanche, kde je už šestou sezónu kapitánem.

Bohužel sám Landeskog si uvědomuje, že Colorado není zrovna tým, s kterým by mohl pomýšlet na ty nejvyšší umístění. Co říká na poslední sezónu Colorada? A co si myslí o českém hokejistovi a legendě týmu Milanu Hejdukovi?

 


Jaké to asi je dělat kapitána Coloradu Avalanchie, které nemá žádný respekt? „Máme za sebou těžkou sezonu. Jsme frustrovaní. Mě osobně se moc nedařilo stejně, tak jako ostatním v týmu. Zaostávali jsme za tím, jak jsme schopní hrát. Něco takového se už nesmí nikdy opakovat. Kromě toho bychom se měli naučit vyrovnat s rolí, že jsme outsideři. Takhle nás teď všichni vnímají. Pokud si na to zvykneme je to začátek nějaké nové etapy a můžeme jen překvapovat, “ popsal svoje pocity za minulou velice nepodařenou sezónu Colorada kapitán Landeskog.

 


Navzdory minulé katastrofální sezóně Colorado přeskupovalo kádr jen minimálně. Z Nashvillu přišel Colin Wilson a ze St. Louis Nail Jakupov, jinak se žádné velké přesuny do Colorada přes léto nekonaly. Způsobeno je to podle Landeskoga tím, že tým je plný mladých talentovaných hráčů, kvůli kterým se Avalanchie vyplatí sledovat.

 


„Milan Hejduk je úžasný člověk. Já jsem s ním hrál dva roky. Seděl jsme s ním v šatně, byla s ním sranda. Byl hrozně šikovný a výborný střelec. Byla radost s ním hrát,“ směřoval na adresu českého hokejistu samou chválu Gabriel Landeskog.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:45

   Fotbal: FC Nantes - Dijon FCO

   14:45

   Slackline Special

   15:10

   NHL: Colorado Avalanche - Calgary Flames

   16:55

   Basketbal: Nižnij Novgorod - Iberostar Tenerife

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

   19:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 13:00 16:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Rozenstruik

   16:00

   Element (402)

   16:10

   Fotbal: Montpellier HSC - Paris Saint - Germain

   17:55

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - PAOK

   19:55

   Rychlá kola (12)

   20:25

   Basketbal: Elan Béarnais - AEK

Celý Program