Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.6. 2018 12:44
rozhovor na vlastní kůži

Fury víc než Ali či Mayweather? Je úžasný, poznal český tvrďák

Tyson Fury v plné přípravě před návratem do ringu
Zdroj: Twitter
Tyson Fury v plné přípravě před návratem do ringu

Už tuto sobotu se vrátí po více jak dvou a půl letech do ringu muž, který jako první ukončil panování Ukrajince Vladimira Klička nad boxerskou těžkou vahou. Brit Tyson Fury je v posledních týdnech v obrovské pohodě, což osobně poznal i český pořízek Václav Pejsar, který s ním strávil dvanáct dní v tréninkovém kempu na začátku května.

"Jsem ta největší těžká váha všech dob. Nejsem skromný a ani být nemusím. Jsem Gipsy King, tak to prostě je,“ prohlašoval před pár dny devětadvacetiletý britský obr, který během posledního půl roku díky keto-dietě shodil 45 kilogramů.


„Je neskutečný, z metru jsem koukal na jeho sparingy s Mariuszem Wachem, jak si z něj dělá dobrý den. Opře se o provazy, nechá ho přijít k sobě, Wach tam hodí direkt z obou rukou, navrch hák, on se všemu vyhne, ponoří se, mrkne na nás pod ringem, vrátí mu dva údery, oba trefí a jde pryč. A takhle deset kol,“ řekl ve velkém rozhovoru pro Profiboxing.cz třiatřicetiletý Pejsar.


Pokud byste snad nevěřili, stačí se podívat na youtube, právě tuto situaci pustil Fury z kempu i mezi lidi.

 

Moc dobře věděl, proč.


„Bylo tu hodně agresivních bojovníků, ale pokud se podíváte na ty, kteří umí boxovat ze zadní nohy, kdo byl větší než já? Mám 206 centimetrů a kvality Muhammada Aliho a Floyda Mayweathera. Nic více není. Jsem neporažený, rychlý, drsný, mladý, vypadám skvěle, jsem opálený a mám krásné bílé zuby, co chcete více? Jsem bojovník, boxer, sportovec, showman,“ pronesl po zveřejnění tohoto videa.


Videa, které nápadně připomínalo to, které znají fanoušci právě Aliho.

„Je fakt showman. A také úplně super kluk, hodně jsem na něj změnil názor. Skoro bych řekl, že je to britský gentleman. V ringu umí neskutečné věci. Jistě, sparing a zápas je něco jiného, ale myslím, že v sobotu nezaváhá,“ dodal Pejsar, který u Furyho pochytával triky pro svoji odvetu s Pavlem Šourem, ke které dojde už 23. června v Karlových Varech na galavečeru pod hlavičkou Qwert Boxing a Atom Gym.


Galavečeru, který vám v přímém přenosu nabídne také Nova Sport 1 a na kterém bude k vidění celkem šest zápasů o český profesionální boxerský titul. Podobnou noc tento sport u nás nepamatuje.

Václav Pejsar a Tyson Fury
Zdroj: Twitter Václav Pejsar a Tyson Fury


Navíc nemusí skončit jen u ní. Pejsar chce v létě přivést do Česka neporaženého britského bijce těžké váhy Nathana Gormana. Předběžně jsou domluvení. A možná dojde i na jeho kamaráda Tysona Furyho. „Zeptám se, třeba to vyjde,“ usmívá se plzeňský ranař.


V té době už bude jasno, jak se manchesterskému obru povedl očekávaný comeback. A zda po sobotním souboji s Albáncem Seferem Seferim může pomýšlet na ostrovní bitvu přemožitelů Vladimira Klička s Anthonym Joshuou. Mluví se o tom, že by k ní mohlo případně dojít příští rok v létě…


Kompletní rozhovor najdete na Profiboxing.cz.

Profiboxing.cz TN.cz