boxerský šampion

Fury je král! Wilder byl bit jako žito. Konec přišel v sedmém kole

David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 23. 2. 2020
Téma:
box

Gong ukončil nejočekávanější zápas současného boxu. V ringu o pás WBC a o pomyslný status nejlepší těžké váhy světa se postavili Deontay „Bronzový Bombarďák“ Wilder a Tyson „Cikánský Král“ Fury. Velkolepá show, která začala už šarvátkou na tiskovce, pokračovala nástupem boxerů a po dlouhém čekání vyvrcholila mezi provazy!

Tyson Fury (30-0-1) porazil v odvetném zápase Deontaye Wildera (42-1-1). Několikrát Bronzového Bombarďáka srazil na zem a v sedmém kole rozhodčí ukončil zápas. Wilder poprvé v kariéře ochutnal porážku.
 

Poprvé se střetli v prosinci 2018. Tyson Fury si postupně razil cestu na vrchol po nuceném dvouletém odpočinku. Po překonání psychických problémů úspěšně absolvoval dva zápasy a dostal šanci na titul od Bronzového Bombarďáka. Nicméně Wilderovi se jejich střet málem stal osudným. Fury jej ve většině kol přeboxoval, naštěstí se mašině na knockouty povedlo soka dvakrát srazit na zem a tím vyrovnal počet získaných kol. Z prvního duelu tak odešli oba s první vadou na kráse bezchybného rekordu.

O čtrnáct měsíců později v Las Vegas podruhé změřili síly, aby po předchozím remízovém výsledku rozhodli, kdo je nejlepší. Fury nenaplnil svou predikci o ukončení ve druhém kole, nicméně v prvních kolech byl lepší a Wildera úspěšně trefoval. Vyhrocený zápas pokračoval i po gongu, kdy si po druhém kole vyměnili sérii úderů.

Fury byl agresivnější než v prvním zápase a na konci třetího kola dal největšímu ranařovi historie ochutnat vlastní medicínu. Cikánský Král srazil Wildera na zem a pro něj to bylo teprve druhé počítání v profesionální kariéře. Následovaly další dva knockdowny, ale ani jeden nebyl počítán, neboť je sudí Kenny Bayless posoudil jako zakopnutí.

Nicméně Fury nepřestával útočit a Wildera několikrát shodil na zem. Vysoké tempo oba boxery stálo hodně sil a už po konci čtvrtého kola vypadali značně unavení. Bronzový Bombarďák zažil nejtěžší chvíle své kariéry a sotva stál na nohou. V sedmém kole přišel z šampionova rohu ručník a rozhodčí zápas ukončil.

Furymu se nová taktika vyplatila. Wilderovi nedal možnost připravit si smrtící pravačku a  vyhrál technickým knockoutem. Zůstal neporaženým a odnesl si pás WBC. Po zdolání největšího ranaře historie se nabízí už jen jediný souboj, a to s držitelem pásů WBO, WBA, IBF a IBO Anthonym Joshuou (23-1).
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 16:20 17:00

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

   21:15

   UFC Greatest Fights (4)

Celý Program