boxerský šampion

Fury je král! Wilder byl bit jako žito. Konec přišel v sedmém kole

David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 23. 2. 2020
Téma:
box

Gong ukončil nejočekávanější zápas současného boxu. V ringu o pás WBC a o pomyslný status nejlepší těžké váhy světa se postavili Deontay „Bronzový Bombarďák“ Wilder a Tyson „Cikánský Král“ Fury. Velkolepá show, která začala už šarvátkou na tiskovce, pokračovala nástupem boxerů a po dlouhém čekání vyvrcholila mezi provazy!

Tyson Fury (30-0-1) porazil v odvetném zápase Deontaye Wildera (42-1-1). Několikrát Bronzového Bombarďáka srazil na zem a v sedmém kole rozhodčí ukončil zápas. Wilder poprvé v kariéře ochutnal porážku.
 

Poprvé se střetli v prosinci 2018. Tyson Fury si postupně razil cestu na vrchol po nuceném dvouletém odpočinku. Po překonání psychických problémů úspěšně absolvoval dva zápasy a dostal šanci na titul od Bronzového Bombarďáka. Nicméně Wilderovi se jejich střet málem stal osudným. Fury jej ve většině kol přeboxoval, naštěstí se mašině na knockouty povedlo soka dvakrát srazit na zem a tím vyrovnal počet získaných kol. Z prvního duelu tak odešli oba s první vadou na kráse bezchybného rekordu.

O čtrnáct měsíců později v Las Vegas podruhé změřili síly, aby po předchozím remízovém výsledku rozhodli, kdo je nejlepší. Fury nenaplnil svou predikci o ukončení ve druhém kole, nicméně v prvních kolech byl lepší a Wildera úspěšně trefoval. Vyhrocený zápas pokračoval i po gongu, kdy si po druhém kole vyměnili sérii úderů.

Fury byl agresivnější než v prvním zápase a na konci třetího kola dal největšímu ranařovi historie ochutnat vlastní medicínu. Cikánský Král srazil Wildera na zem a pro něj to bylo teprve druhé počítání v profesionální kariéře. Následovaly další dva knockdowny, ale ani jeden nebyl počítán, neboť je sudí Kenny Bayless posoudil jako zakopnutí.

Nicméně Fury nepřestával útočit a Wildera několikrát shodil na zem. Vysoké tempo oba boxery stálo hodně sil a už po konci čtvrtého kola vypadali značně unavení. Bronzový Bombarďák zažil nejtěžší chvíle své kariéry a sotva stál na nohou. V sedmém kole přišel z šampionova rohu ručník a rozhodčí zápas ukončil.

Furymu se nová taktika vyplatila. Wilderovi nedal možnost připravit si smrtící pravačku a  vyhrál technickým knockoutem. Zůstal neporaženým a odnesl si pás WBC. Po zdolání největšího ranaře historie se nabízí už jen jediný souboj, a to s držitelem pásů WBO, WBA, IBF a IBO Anthonym Joshuou (23-1).
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program