svěťák Rychlostní kanoistika

Fuksa má další stříbro, v Poznani se dařilo i deblkajaku

Martin Fuksa

Kanoista Martin Fuksa si připsal na Světovém poháru v Poznani další druhé místo. Na neolympijské trati 500 metrů dnes zopakoval výsledek ze sobotního kilometru. Ve sprintu na 200 metrů skončil druhý deblkajak Filip Šváb, Ondřej Bišický.

Fuksa prohrál o téměř dvě sekundy s trojnásobným olympijským medailistou z Ria de Janeiro Brazilcem Isaquiasem dos Santosem, který byl v sobotu na kilometru až sedmý. Tentokrát nedal soupeřům šanci a ve druhé polovině závodu jim výrazně ujel.

Šestatřicetiletý Šváb s o 14 let mladším Bišickým nestačili na dvoustovce jen na Španěly Marcose Abada a Carlose Borráse, za kterými zaostali o pouhých 112 tisícin sekundy.

Nedařilo se čtyřkajaku Daniel Havel, Jakub Zavřel, Josef Dostál, Jakub Špicar, který v sobotu vyhrál svou semifinálovou jízdu, ale ve finále pětistovky skončil na předposledním osmém místě. Na vítěznou německou posádku ztratil bezmála dvě a půl sekundy. Dostál tak nenavázal na své sobotní třetí místo z kilometru na singlkajaku.