nova sport noc v nhl

Frolík střílel, Hudler nahrával: Češi sestřelili Washington

Michael Frolík

Český útočník Michael Frolík pomohl v pátečním utkání NHL jedním gólem k výhře Calgary 3:2 v prodloužení na ledě Washingtonu. Vítězství kanadského týmu podpořil jednou asistencí ještě Jiří Hudler. Přihrávku si připsal i obránce Jakub Kindl, který podlehl s Detroitem doma San Jose 2:3.

Ani jeden z domácích týmů se v pátečním programu NHL nedočkal vítězství. Pouze Washington vybojoval v duelu s Calgary alespoň bod za prohru 2:3 v prodloužení.

Na těsné výhře Flames se podíleli čeští hokejisté Michael Frolík a Jiří Hudler. Prvně jmenovaný po 27 minutách otevřel skóre zápasu a oslavil tak svou čtvrtou trefu v ročníku.

Hudler si připsal asistenci u branky Seana Monahana, který v úvodu třetí části navýšil vedení kanadského klubu na 2:0.

Domácí vyšli skoro 46 minut střelecky naprázdno. Jenže pak se do zápasu dokázali vrátit, o vymazání dvoubrankového manka se postarali Michael Latta a Jay Beagle.

Zápas tak dospěl do prodloužení, které rozhodl druhým gólem v utkání centr Plamenů Sean Monahan.

Třetí hvězdou večera byl vyhlášen Karri Rämö. Finský gólman, jehož Calgary umístilo před dvěma týdny na listinu volných hráčů, podržel svůj tým 34 úspěšnými zákroky.

Výsledky zápasů NHL:

Pittsburgh - Columbus 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 60. Hörnqvist - 32. Hartnell, 33. Saad. Střely na branku: 29:28. Diváci: 18.610. Hvězdy zápasu: 1. Saad, 2. Bobrovskij (oba Columbus), 3. Hörnqvist (Pittsburgh).

Washington - Calgary 2:3 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 46. Latta, 56. Beagle - 42. a 62. Monahan (na první Hudler), 28. Frolík. Střely na branku: 36:29. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Monahan (Calgary), 2. Beagle (Washington), 3. Rämö (Calgary).

Detroit - San Jose 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky: 4. Tatar, 59. Pulkkinen (Kindl) - 8. Karlsson, 18. Nieto, 31. Pavelski. Střely na branku: 28:14. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Jones (oba San Jose), 3. Dacjuk (Detroit).

Anaheim - NY Islanders 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 32. Perry - 43. a 57. Nielsen, 7. Nelson, 30. Clutterbuck. Střely na branku: 25:29. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Nielsen, 2. Tavares (oba NY Islanders), 3. Perry (Anaheim).