French Open čeká souboj titánů. Na kurtu se potká Djokovič s Nadalem

David Chmátal
10.6. 2021 7:31

Roland Garros čeká vyhrocené semifinále. Na kurtu se potká světová jednička Novak Djokovič a třetí hráč světa Rafael Nadal. Rivaly čeká již 58. duel.

Djokovič v noci vybojoval postup s Italem Berretinim ve čtyřech setech 6:3, 6:2 6:7 a v poslední sadě Srb rozhodl 7:5. Pozdní utkání museli na 20 minut přerušit pořadatelé, neboť se hodinová ručička přehoupla přes dvacátou třetí hodinu a diváci museli dle francouzských nařízení opustit stadion a zamířit domů.

Španělský matador postup vybojoval o něco dříve s Argentincem Diegem Schwartzmanem. Antukový král rovněž ztratil set, ale jinak kurt ovládl. Po setech 6:3, 4:6, 6:4 svůj výkon podtrhl dominantní sadou 6:0.

Diváci se tak mohou těšit na bitvu velikánů. Rivalové spolu odehráli už 57 utkání se vyrovnanou bilancí - 29 výher Djokovič a 28 výher Nadal. Na Roland Garros ale jasně vede Nadal 7:1. Naposledy se střetli na Masters v Římě, kde s vítězstvím odešel rovněž Španěl.

“Je to jiné než každý jiný zápas. Jen se na to podívejte, je to největší výzva, jakou můžete mít. Hrát s Nadalem na antuce,“ vysvětlil Joker.

Druhou semifinálovou dvojící je německo-řečký duel Alexander Zverev – Stefanos Tsitsipas.