Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 21.9. 2018 15:18
Ostrá kritika

Francouzský tisk tepe Bordeaux, zaráží i počet televizních diváků

Smutní fotbalisté Bordeaux
Zdroj: Profimedia

Česko x Francie 1:1. Tak dopadl minisouboj v Evropské lize. Slavia si poradila s Bordeaux, Jablonci bod proti Rennes sebrala penalta z nastavení. A výkonu svých klubových reprezentantů si všimla i francouzská média. Zatímco Bordeaux tepou a kritizují, velebí jednoho hrdinu červenobílých. Josefa Hušbauera.

"Ben Arfa zachránil Rennes," má jasno deník Le monde po vítězství nad Jabloncem. Hatem Ben Arfa nastoupil jako náhradník a v poslední minutě zařídil tříbodový zisk Rennes.


Více si ale všímali špatného výkonu druhého zástupce v Evropské lize. Bordeaux. „Hosté z Bordeaux na pražském trávníku "nepředvedli vůbec nic" a museli se sklonit před slávisty po "silně znepokojivém" výkonu,“ píše se v nejčtenějším sportovním deníku ve Francii L´Équipe. Zároveň varoval, že pokud budou drazí hráči v následujících pěti zápasech hrát stejně jako proti Slavii, neprodají svou kůži draze.


Stejný deník si také všiml, že atraktivnost základní skupiny není tak velká ani pro fanoušky, kteří se nevydali svůj klub do Česka podpořit. Zápas v televizi sledovalo jen 386 tisíc diváků, což je zhruba 1,9 procenta z celého vysílání. Oproti minulým ročníkům, kdy měly podobné přenosy přes milion diváků jde o velký pokles.


Jediný, kdo si zaslouží pochválit je brankář Seul Benoit Costil. Výkon zbytku byl matný: Fotbalisté nehráli nápaditě, v útoku nic nepředvedli a logicky prohráli, tvrdí Le Parisien. Stejný názor má i Le Figaro. "Bordeaux v Praze prohrálo, ale nic lepšího si nezasloužilo. Proti vedoucímu družstvu české ligy Bordeaux nic nepředvedlo a zůstalo až do konce zoufale neškodné,“ pustili se redaktoře Le Figaro do hráčů Bordeaux.


„Skvělý Hušbauer. Hušbauer byl všudypřítomný,“ vynášeli naopak do nebes oporu sešívaných. Neopomněli ani zbytek týmu a míní, že hosté mohli být rádi pouze za jednogólovou porážku.


Stanice BFMTV dokonce ve svém vysílání položila otázku, zda se dokáží po této porážce vyhnout „sezoně na galejích.“

 

hp TN.cz