Aktualizováno 23.12. 2018 08:46
NHL Hokejová noc

Polák skončil po tvrdé bitce v krvi, Francouzova premiéra i české góly

Roman Polák a Luke Kunin

Hokejová noc v NHL byla z českého pohledu pořádně pestrá. Své premiéry v nejlepší hokejové lize světa se dočkal Pavel Francouz. Jeho tým přesto nestačil na Arizonu. Obránce Roman Polák se v zápase Dallasu s Minnesotou porval. Česká dvojice z Washingtonu Jakub Vrána a Michal Kempný skórovala v Ottawě.

Už před půlnocí dal o sobě znovu vědět David Pastrňák, který gólem a dvěma asistencemi pomohl k výhře Bostonu nad Nashvillem. Naopak se nedařilo Philadelphii, za kterou si zapsal jednu přihrávku Jakub Voráček. Byl to pro něj 600. bod v NHL.

Poctivou hokejovou bitku ukázal divákům v Minnesotě český obránce ve službách Dallasu Roman Polák. Ten během druhé třetiny shodil rukavice a šel se tvrdě porvat s Lukem Kuninem. Vše odstartoval vzájemný střet u mantinelu. Stars nakonec vyhráli 2:1.

V Coloradu to vypadalo, že tým našel novou gólmanskou jedničku. Němec Philipp Grubauer oslnil v posledních zápasech NHL, jenže utkání s Arizonou se mu vůbec nepovedlo a v polovině zápasu poté, co dostal čtyři góly, odešel z brány. Do té tak musel Pavel Francouz, pro kterého to byl první zápas v prvním týmu. Ani český náhradník však nezabránil porážce 4:6, ale inkasoval už jen jednou, jelikož poslední branka padla do prázdné.

Pavel Francouz v bráně Colorada Avalanche
Zdroj: NHL media Pavel Francouz v bráně Colorada Avalanche

Za Washington skórovali hned dva Češi. Nejprve se v polovině zápasu trefil Jakub Vrána a o pět minut později ještě Michal Kempný. Capitals i díky tomu vyhráli v Ottawě 4:0.

To útočník New Yorku Rangers Filip Chytil tak povedený večer nezažil. Sice přihrál na gól Kevina Hayese v době, kdy newyorský celek snížil v Torontu na rozdíl jedné branky, domácí ale zabrali a vyhráli 5:3.