Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokej Mistrovství světa

Francie zbrojí na Čechy: Tým bez svého Haška, ale plný bojovníků!

Radko Gudas a Sacha Treille
Zdroj: Profimedia
Radko Gudas a Sacha Treille

Dnešní soupeř české reprezentace Francie, to už není otloukánek světových šampionátů, ale zajímavý a bojovný tým, který umí překvapit. Postrádá sice svého Haška, tedy legendárního Cristobala Hueta, který letos ukončil kariéru, ale i tak má co nabídnout. V kádru najdeme hráče z české extraligy i NHL.

Cristobal Huet byl neúnavný reprezentant, který dlouhé roky čaroval ve francouzském brankovišti. Byl teprve třetím Francouzem v NHL, ale prvním, který vyhrál Stanley Cup. Někdejší gólman Chicaga či Montrealu startoval na třinácti mistrovstvích světa a dvou olympiádách. Letos, ve 42 letech, ale ukončil kariéru a v nároďáku dostali místo mladší.

 

Jedničkou je Florian Hardy, který působí v nejvyšší francouzské lize. Těžko se srovnávají úrovně jednotlivých soutěží, ale nejvyšší francouzská liga je zhruba lepší WSM liga, tedy druhá nejvyšší česká soutěž. Spousta hráčů z národního týmu ale hraje venku. V současném kádru najdeme třeba dva útočníky Pardubic – Sachu Treilleho a Jordanna Perreta. V obraných řadách je zase bek Edmontonu (NHL) Yohann Auvitu.

 

 

Někteří další hráči pak hrají ve Finsku, rakouskou EBEL, švýcarskou či německou nejvyšší soutěž. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Stéphane Da Costa, který se po roce stráveném ve Švýcarsku vrací do KHL. V minulosti odehrál 47 zápasů v NHL.

 

Výsledky Francie na MS 2018:
Rusko – Francie 7:0
Francie – Bělorusko 6:2
Švédsko – Francie 4:0
Slovensko – Francie 3:1
Francie – Rakousko 5:2

 

Češi vědí, že si mají dát na francouzského kohouta pozor. "Je to urputný soupeř. Musíme se na to připravit a trošku zlepšit výkon, který jsme předvedli proti Bělorusku," upozornil Michal Řepík, kterého před dnešním utkáním vyzpovídali novináři v dějišti šampionátu.

 

Pravděpodobná sestava ČR: Rittich - Gudas, Šulák, Hronek, Moravčík, D. Sklenička, Jordán, Polášek, Krejčík - Pastrňák, Krejčí, Jaškin - Hyka, Faksa, Červenka - Řepík, Plekanec, D. Kubalík - Nečas, Horák, Chytil - Kousal.

 

Anketa

Jak dopadne do rozhodnutí utkání Česko vs. Francie?

Hlasovalo 188 lidí.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:30 16:30

   The Boodles 2019

   16:30

   RunTour – Ostrava

   16:45

   The Boodles 2019

   17:50

   Běhej lesy – Vysočina

   18:00

   The Boodles 2019

   20:00

   Czech rally 2019 (4)

 • Nova Sport 2

  • 14:35 18:30

   World Cup of Pool 2019

   18:30

   Spartan race – Dolní Morava

   18:40

   Tom Belz - Kilimandscharo

   19:10

   UFC Main Event (4)

   20:05

   World Cup of Pool 2019

   00:00

   Major League Soccer Highlights (16)

Celý Program