Dojemné setkání

Krásný příběh! Hlas fotbalisty Tottiho pomohl probudit dívku z kómatu

Bývalý fotbalista Francesco Totti s probuzenou dívkou a jejími rodiči
Zdroj: Profimedia/ kolážtn.cz
Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 29. 9. 2020
Téma:

Legendární Francesco Totti se stal součástí krásného a dojemného příběhu. 44letý bývalý fotbalista poslal videonahrávku dívce, která byla po tragické autonehodě v kómatu. Hlas hvězdy AS Řím nakonec dopomohl k tomu, aby se 19letá pacientka po devíti měsících probudila. Oba se tak nyní mohli setkat v nemocnici.

Náctiletá Ilenia Matilliová je mládežnickou fotbalistkou Lazia Řím, netají se však láskou ke konkurenčnímu AS. Před devíti měsíci se jí však rapidně změnil život. Po tragické nehodě z loňského prosince, při kterém zahynul její nejlepší přítel, byla v hlubokém bezvědomí.


Nešťastní rodiče už nevěděli, jak své holčičce pomoci, a tak se jednoho dne rozhodli kontaktovat i legendu AS Řím Francesca Tottiho, který je pro 19letou Ileniu vzorem.

 

Bývalý 44letý fotbalista následně poslal zraněné dívce povzbuzující videovzkaz. „Ilenio nevzdávej se. Dokážeš to. Všichni jsme s tebou,“ stojí v jeho nahrávce.


Po několika měsících však jeho hlas spolu s dalšími aspekty dokázal holčičku z kómatu skutečně probudit a Ilenie Matilliová se momentálně zotavuje v římské nemocnici z následků hlubokého bezvědomí.

 


Sám bývalý italský reprezentant a mistr světa se rozhodl 19letou dívku navštívit. „Usmála se na mě, objala mě a začala plakat,“ popsal detaily jejich setkání, které trvalo hodinu a půl. „Bylo velmi vzrušující potkat Ileniu. Až vyjde z nemocnice, uvidíme se znovu," podotkla legenda AS Řím.

 


Totti se následně setkal i s jejími rodiči. „Francesco na naši prosbu nahrát vzkaz, okamžitě odpověděl. Můžete vidět, jaký člověk s dobrým srdcem to je. Mluvit s ním v nemocnici, bylo jako mluvit s bratrem,“ odpověděl pro deník Corriere Della Sera dojatý tatínek Stefano Matilli.

 

Pomoc od legendárního Tottiho ocenil i neurolog Luca Padua. Podle jeho slov je právě poslouchání hlasů či hudby a pozorování obrázků důležitou součástí při léčbě Ilenie, která strávila v kómatu devět měsíců.

 


19letá dívenka tak stále neumí mluvit a chodit. Dorozumívá se tak pouze gesty nebo psaním na tabulku. Ostatně na speciální tabuli napsala i jméno Francesca Tottiho, když vyjádřila touhu ho vidět osobně.

„Máme před sebou stále dlouhou cestu, jsme ale sebevědomí,“ prohlásil vedoucí neurorehabilitačního odddělení v římské nemocnici Luca Padua.

 

Sám bývalý italský fotbalista také věří, že tento dojemný příběh bude mít šťastný konec. „Pospěš si a uzdrav se. Přijdu tě navštívit doma, až budeš moci mluvit a chodit,“ dodal Francesco Totti, který celou kariéru spojil s AS Řím, kde strávil neuvěřitelných 25 let. Kopačky pak pověsil na hřebík před třemi lety a momentálně si tak může užívat zaslouženého fotbalového důchodu.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace Moto3)

   09:05 10:00
   10:00

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace MotoGP)

   11:05

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto3)

   12:45

   MotoGP - VC Teruelu (závod MotoGP)

   14:15

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto2)

   15:35

   NHL – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   09:00 10:45
   10:45

   Nova Cup - Mikulov

   11:00

   UFC Unleashed (7)

   11:55

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   12:25

   Ligue 1 Preview (8)

   12:55

   Verbier E - Bike Festival

Celý program