Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbalista Dojemný komentář

Foto Halenára na dresech? Takhle reaguje ex zesnulého fotbalisty!

Juraj Halenár
Zdroj: Profimedia / instagram

Před dvěma měsíci opustil svět teprve pětatřicetiletý fotbalista Juraj Halenár. Během své kariéry se stal historicky nejlepším střelcem nejvyšší slovenské ligy, hrál za slovenskou reprezentaci či Sigmu Olomouc. FC Petržalka, tedy klub, ve kterém začínal, na jeho počest nastoupí v dresech s Halenárovou podobiznou. Jak na to reagovala expartnerka zesnulého útočníka?

Petržalka nastoupí ve speciální sadě dresů v 5. kole ligového ročníku 2018/19. Na přední straně bude podobizna Juraje Halenára, na zadní pak jeho jméno. Dresy po zápase půjdou do dražby a výtěžek následně dostane Halenárův syn Nikolas.

 

 

Juraj Halenár měl syna s bývalou partnerkou Romanou Procházkovou. Ta na celý nápad reagovala na sociální síti. "Plakala jsem, když Andrej (manažer Petržalky) zavolal a zeptal se mě, jestli budu s nápadem souhlasit. Nemám doteď slov. Souhlasila jsem s tím, že peníze budou použity na to, abych mohla Jurajovi splnit jeho velký sen. Na tréninky, kopačky, dresy… jednoduše na všechno spojené s fotbalem pro Nikoláska. A Juri bude mít ten nejlepší výhled," uvedla Procházková.

 

A teď už se jen potatit… "Možná ti jednou Niki pošle pozdrav za každý vstřelený gól a já budu se slzami sledovat každý trénink a pofoukávat bolavá kolena. S bolestí v srdci si vezmu na starost tvou úlohu a budu mu pokaždé šeptat, jak by byl tatínek hrdý na svého chlapečka! Budu tam, podporovat ho a povedu ho s rozumem. Nejenže se svému tatínkovi podobá, to dítě má ještě i jeho pohyby (úsměv). A věta "pojďme si zakopat" je u nás na denním pořádku. Moje nejdůležitější úkol je, aby byl Nicolas hlavně šťastný při čemkoli, co bude dělat. Nedovolím nikomu a ničemu, aby mu brali radost ze života," doplnila Procházková, se kterou Halenár už delší dobu nežil.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:15 01:30

   Ambassador’s 2019

   01:30

   Major League Soccer Highlights (19)

   02:05

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 01:00 01:50

   UFC Now (17)

   01:50

   UFC Fight Night: de Randamie vs. Ladd

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – Gstaad

   10:45

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   11:15

   Golden Fly Series - Golden Roof Challenge

   11:45

   Off-road Maraton (4)

Celý Program