korupční skandál

Fotbalový boss Berbr ve vazbě! Za mříže míří i Rogoz a bývalý fotbalista

Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 18. 10. 2020
Téma:

Místopředseda Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Roman Berbr putuje do vazby! Spolu s 66letým funkcionářem míří za mříže také sportovní ředitel Slavoje Vyšehrad Roman Rogoz. Ve vazební věznici skončil také bývalý fotbalista a exšéf strakonického klubu Michal Káník a rozhodčí Tomáš Grimm. Důvodem má být ovlivňování zápasů nižších fotbalových soutěží a korupční jednání.

Policie při páteční razii v sídle FAČRu celkem zadržela 19 lidí. Nyní čtveřice z nich míří do vazby a mezi nimi je i místopředseda Fotbalové asociace Roman Berbr.


66letý funkcionář zvaný Náčelník trávil většinu času během soboty na výslechu v sídle expozitury v Ústí nad Labem, protože tamní kriminalisté mají vyšetřování kauzy na starost.Následně byl Berbr převezen do plzeňských Přeštic, kde navštívil po boku policistů tamní pobočku jedné z bank.

 

Šéfka pražského vrchního státního zastupitelství Lenka Bradáčová pak během sobotního večera prozradila, že u čtyř z 19 zadržených padl návrh na vzetí do vazby.

"U čtyř osob podala státní zástupkyně soudu návrh na jejich vzetí do vazby. V případě jejich ponechání na svobodě hrozí důvodná obava, že by mohli mařit vyšetřování případným ovlivňováním dosud nevyslechnutých svědků a dále v trestné činnosti, pro kterou jsou stíháni, pokračovat," upřesnila Bradáčová.Nyní je jasné, že ve zmíněné čtveřici, která putuje do vazební věznice, figuruje i fotbalový boss Roman Berbr a sportovní ředitel Slavoje Vyšehrad Roman Rogoz.

Do vazby zamířil také bývalý prvoligový fotbalista a exšéf strakonického klubu Michal Káník a rozhodčí Tomáš Grimm.
 

Dalších patnáct obviněných lidí bude policie vyšetřovat na svobodě.

 

Jsou vyšetřovaní mimo jiné pro zpronevěru, podplácení a přijetí úplatku. Hrozící tresty by se měly pohybovat v rozmezí od dvou do pěti let. Hovoří se však i o napojení zadržených na zločineckou skupinu, což by znamenalo tresty ještě vyšší.

Fotbalová asociace se chce k případu vyjádřit zítra.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Basketbal: Rytas Vilnius - Peristeri

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Basketbal: Fortitudo Bologna - Brose Bamberg

   12:45

   NBA 2020

   13:00

   UFC 254: Chabib vs. Gaethje

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montreal Impact - Nashville SC

   09:00 10:45
   10:45

   Element (425)

   11:00

   Grandfinále Moneta Czech PGA Tour 2020

   12:00

   Rychlá kola (10)

   12:20

   Racing magazine (9)

   12:40

   NHL: Stanley Cup 2020

Celý program