Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Rve se dál Nové angažmá?

Fotbalová touha žene Bolta dál! Získá štaci v Austrálii?

Usain Bolt po příletu do Sydney
Zdroj: The New Daily

Chce se stát za každou cenu fotbalistou a svého snu se drží dál. Legendární sprinter Usain Bolt tak po neúspěšných námluvách s Manchesterem United či Borussií Dortmund zkusí získat práci v Austrálii, kde se popere o kontrakt v klubu Centra Coast Marinners.

Když s tou myšlenkou přišel Bolt poprvé, mnoho lidí to pokládalo za vtip. Atletická legenda, která na tartanu předběhla všechny ostatní, se na "stará kolena" stane ještě fotbalistou? Zprvu absurdní představa, kterou ale Bolt proměnil v obrovskou touhu to dokázat.

Jeho rokování o smlouvě s United či Dortmundem sice bylo od začátku odsouzeno k záhubě, aspoň si tam ale dobře zatrénoval a viděl v akci ty nejlepší. Následně tak absolvoval regulérní zkoušku v norském Strömsgodsetu i Jižní Africe a teď zkusí zaujmout Australany. 
 "Jsem tu, abych ukázal, co umím. Vím, čeho jsem schopen. Vždycky dělám všechno naplno a ukážu světu, na co mám,“ řekl Bolt s klubovou šálou kolem krku davu novinářů na letišti v Sydney. Zároveň vyloučil, že by šlo jen o nějaký chytrý marketinkový tah. "Myslím to vážně. A jsem Mariners vděčný, že mi tu šanci dají. Těším se, že teď budu moci říkat Austrálii domov,“ poznamenal Bolt.

Osminásobný olympijský vítěz měl u Marinners původně absolvovat jen šestitýdenní zkoušku. Klub ale jeho působení časově neomezil a dá mu tolik prostoru, kolik bude možné.

A je to dobře. Ať už totiž tenhle test dopadne pro Bolta jakkoli, jedno se mu upřít nedá. I s miliardami na kontě se rve o svůj velký dětský sen a názorně všem ukazuje, o čem je opravdu svět sportu...

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   01:05

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 23:00 00:45

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   00:45

   Element (388)

   01:00

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

Celý Program