nová image

Fotbalová Sparta mění svůj vzhled. Z rudého loga se stalo černé

Jiří Průša
Jiří Průša
11.2. 2021 18:15
Téma:

Minulý týden fotbalová Sparta vyměnila trenéra a nyní přichází další velká změna. Tým z pražské Letné bude od příští sezony používat nové logo, kde primární rudou barvu nahradí černá. Nejde však jen o změnu loga, Sparta představuje novou vizuální identitu.

Současné logo Sparta používá již 27 let, a tak se na Letné rozhodli pro změnu. Několik let probíhala na Spartě diskuze o změně a od příští sezony k ní dojde.

 

Dominantní barvu v současném logu zastávala typická sparťanská rudá, ale nová verze bude prakticky jen černobílá. Pouze pod bílým "S" v černém kruhu zůstává barevná kombinace modré, žluté a červené, jako tomu bylo doposud.

"Směr, který jsme po dlouhých diskusích zvolili, představuje přirozený vývoj a posouvá nás graficky z minulosti do současnosti. Snažíme se respektovat moderní trendy, přesto se podle nás nejedná o překotnou revoluci. I proto věříme, že výsledek bude fanouškům blízký. Přestože víme, že naši příznivci budou o tomto kroku hodně diskutovat. Což nám ale vůbec nevadí," uvedl ke změně František Čupr, generální ředitel Sparty.

 

"Pro vytvoření nové identity jsme oslovili špičky v oboru. Spolupracovali jsme například s Alanem Zárubou, grafickým designerem, který se jako odborný konzultant podílel na výtvarné supervizi celého projektu. Nebyli jsme pod časovým tlakem, bylo potřeba každý krok důkladně diskutovat. Po celou dobu jsme si uvědomovali, jak důležitý projekt máme v rukách," prozradil marketingový ředitel Sparty Kamil Veselý.

Sparta ve své grafice bude, kromě nového loga, používat i nové písmo, které bylo vytvořeno speciálně pro ni.

"Klub představuje novou identitu s předstihem, protože aktuálně je potřeba pracovat na změnách na stadionu, přípravě nových dresů i výrobě sparťanských suvenýrů. A v průběhu těchto příprav už nebylo vhodné držet tyto změny v tajnosti. Nicméně aktuální sezonu bude nadále doprovázet aktuální koncept, nové grafické symboly ACS budou součástí klubové identity skutečně až od soutěžního ročníku 2021/2022," ujistila Sparta v tiskové zprávě, že po zbytek sezony zůstává vzhled neměnný.

Sparta tak svým fanouškům ve dvou týdnech představila hned dvě velké změny. Nejdůležitějším faktorem pro příznivce 36násobného mistra ale stejně zůstávají výsledky a předvedená hra.

Anketa

Jak se vám líbí nové logo Sparty?

Hlasovalo 116 lidí.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Washington Capitals - Buffalo Sabres

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Bike2Boat - MTB & Kayak Expedition

 • Nova Sport 2

  • Manchester United - Granada CF

   09:00 10:45
   10:45

   NBA Triple (4)

   11:00

   NBA: Los Angeles Lakers - Boston Celtics

   13:00

   AS Řím - AFC Ajax

   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

Celý program