Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.5. 2016 17:41
horká linka přestupové léto

Fotbalová Slavia zase loví na Letné! Řekne jí Costa ano?

Karol Kisel a Costa Nhamoinesu
Zdroj: Profimedia
Karol Kisel a Costa Nhamoinesu

Česká fotbalová liga možná zažije zase jednu velkou přestupovou story. Podle reportáže webu iSport jsou ve hře nesmiřitelní pražští rivalové Sparta a Slavia. A hlavně jedna z největších osobností ligy - bek Costa Nhamoinesu.

Jedno je jisté. Tenhle vitální a štíhlý chlapík ze Zimbabwe se stal jednou z nejvýraznějších tváří Sparty v posledních letech. Na Letné strávil tři sezony, pomohl k úspěchu v evropských pohárech, a když byl na place, bylo to znát.


Costa si je moc dobře vědom svých kvalit, a protože okolo něj krouží skauti z prestižnějších evropských lig, sdělil prý letenskému klubu, že by rád větší plat. Podle iSportu až trojnásobný!


Zda Sparta kývne, nebo nekývne, je otázka. Hráče Costových kvalit půjde těžko nahradit, na druhou stranu se na Letnou těší Michal Kadlec, který levého beka hrát uměl. Jenže skoro celou sezonu ve Fenerbahce proseděl na lavičce.


A tak se proslýchá, že o prověřeného ofenzivního zadáka z Harare už projevila zájem i konkurenční Slavia, která s čerstvým čínským kapitálem chce postavit úspěšný tým. Z Letné nedávno přetáhla Josefa Hušbauera.


Aktivita z Edenu okolo Costy byla prý velká před měsícem, a i když nyní trochu opadla, nic není vyloučené. Africký fotbalista už si na Prahu zvykl a stěhovat se do neznáma by i pro něj mohl být risk...


Peníze rozhodnou...

iSport.cz TN.cz