Mají v tom jasno

Český fotbal rozhodl: Pieta za Karla Gotta při utkání s Anglií nebude!

Téma:

V pátek večer od 20:45 hraje Česká fotbalová reprezentace další kvalifikační zápas o EURO 2020. V Edenu hostí Anglii. V ten samý den ale také na Žofíně probíhá poslední rozloučení se zpěvákem Karlem Gottem, a tak se nabízela otázka, zda před výkopem uctí národní tým jeho památku, to ale mluvčí reprezentace Petr Šedivý odmítl.

Ve fotbalovém prostředí je zvykem, že když tragicky či přirozenou smrtí zemře fotbalista nebo fotbalový funkcionář, jeho památka se uctí symbolickou minutou ticha. Jenže úmrtí Karla Gotta zasáhlo celou Českou republiku, a tak se spekulovalo, zda reprezentace neudělá výjimku.

„Nás samozřejmě smrt Karla Gotta zasáhla, také jsme vyjádřili upřímnou soustrast na našich sociálních sítích, nicméně pieta před zápasem jako taková byla vždy udělena hráči případně fotbalovému funkcionáři a tento zvyk chceme i tentokrát zanechat, to znamená, že ne,“ vysvětlil tiskový mluvčí národního týmu Petr Šedivý, že pieta nebude.

Zároveň se také spekulovalo, že by se kvůli pohřbu nejslavnějšího českého zpěváka mohl změnit termín zápasu, ale ani to se nezmění. „Termín zápasu je stanovený od losu kvalifikační skupiny a je zcela v kompetenci UEFA, kdy se bude hrát,“ dodal Šedivý.

Ten zároveň potvrdil, že Angličanům český fotbalový svaz zvedl počet lístků. „Je to reciproční opatření, tak jako jsme měli my (v Anglii). Anglická federace má k dispozici 3800 lístků.“


 

I z tohoto důvodu se očekává velký příliv anglických rowdies, kteří by mohli způsobit v Praze problémy. „Už od léta probíhají (na toto téma) intenzivní jednání s českou i britskou policií, stejně tak s anglickou stranou, abychom byli připraveni. Přípravám na zápas věnujeme maximální pozornost, a to se týká i bezpečnostních opatřeních,“ upozornil Šedivý.

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:00 05:00

   Basketbal: NBA All - Star Game 2020

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:45

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

Celý Program