Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.10. 2018 16:13
hodně štěstí nová éra začíná

Fotbalová repre má nového kapitána! Zvolili ho sami hráči

Bořek Dočkal a Matěj Vydra
Zdroj: Profimedia
Bořek Dočkal a Matěj Vydra

Nové éra české fotbalové reprezentace začíná a s ní se konala i volba nového kapitána. Nebyla to žádná direktivní záležitost, naopak, volili sami hráči společně s realizačním týmem. A pásku dostal Bořek Dočkal!

Tvořivý záložník Philadelphie Union a bývalý hráč Sparty, liberce nebo Rosenborgu Trondheim tak vystřídá v prestižní roli obránce Marka Suchého.

V minulosti nosili kapitánskou pásku ikony jako Petr Čech, Tomáš Rosický nebo Tomáš Galásek. Posledním kapitánem byl stoper FC Basilej Marek Suchý.

"Je to pro mě samozřejmě pocta, moc si té důvěry vážím. Na druhou stranu tu roli nijak nepřeceňuji. Myslím, že je tady širší okruh hráčů, kteří by tu funkci byli schopni zastávat. A nemyslím, že se moje role v týmu výrazně mění tím, jestli tu pásku na sobě budu mít, nebo ne. Nemyslím, že bych teď k tomu všemu tady přistupoval jinak, než to bylo předtím," řekl na tiskové konferenci v Trnavě Dočkal.

S érou nového trenéra ale přichází i éra nového kapitána a je fakt, že Bořek Dočkal je aktuálně jednou z největších a nejrespektovanějších osobností českého fotbalu z řad hráčů národního týmu.

"Volba víceméně probíhala tak, že jsem dal spolu s kolegy návrh, že by se nám líbil Bořek Dočkal. A byla tam taková rada starších a ti s tím neměli problém. Proto je Bořek kapitán," uvedl Šilhavý, který Dočkala trénoval kdysi na Kladně a poté krátce v Liberci.

 

ram TN.cz