Kapitán Vlastimil Daníček slaví se Slováckem výhru
Zdroj: Michal Beranek / CNC / Profimedia
Kapitán Vlastimil Daníček slaví se Slováckem výhru.
Zuzana Říhová
Aktualizováno 22:04
12.2. 2021 22:00

Fotbalisté Slovácka vyhráli v předehrávce 19. kola první ligy nad Teplicemi 2:0. Domácí poslal do vedení ve čtvrté minutě Jan Kalabiška a druhý gól vsítil v 89. minutě střídající Václav Jurečka krátce poté, co byl vyloučen hostující Ruben Droehnle.

Slovácko bodovalo posedmé za sebou a z toho pošesté zvítězilo a v neúplné tabulce si upevnilo čtvrté místo. Tým z Uherského Hradiště má navíc zápas k dobru. Severočeši získali z pěti utkání v jarní sezoně jen bod a zůstali čtrnáctí.

Teplický trenér Radim Kučera udělal oproti minulému zápasu v sestavě čtyři změny, ale než se nová defenzivní formace rozkoukala, lovil mladý gólman Čtvrtečka míč ze sítě. Kliment vyslal do brejku obránce Kalabišku, který technickým pokusem k tyči z 10 metrů s přehledem otevřel skóre.

Hosté se ve 12. minutě se dostali do zakončení, ale Fortelný mířil těsně vedle. Slovácko se vymanilo z teplické převahy v závěru prvního poločasu a po kombinační akci mohl zvýšit Sadílek.

V úvodu druhé části přibylo na obou stranách více nepřesností. V 60. minutě předvedl ve vápně střelu "nůžkami" hostující Moulis, ale mířil nad. O pět minut později zahodil na druhé straně vyloženou šanci Kliment, který se uvolnil přes stopera.

V 86. minutě dostal Droehnle za faul na unikajícího Kohúta rovnou červenou kartu. Domácí si závěr pohlídali a v přesile ještě přidali pojistku. Mazuch nešťastně odvrátil míč jen k Jurečkovi, který dorážkou z malého vápna nezaváhal. Slovácko zvítězilo 2:0.