Domácí vítězství!

Fotbalisté Plzně uspěli na domácím hřišti, opět se trefil Krmenčík

Fotbalisté Plzně porazili Liberec 4:1.

Fotbalisté Plzně dokázali otočit nepříznivý vývoj utkání a nakonec zvítězili na domácím hřišti nad Libercem 4:1. Po remíze ve Zlíně si tak Západočeši do tabulky znovu připisují tři body a před zápasem Slavie mají na dosavadního lídra ztrátu osmi bodů.

Liberec vstoupil do utkání aktivně a v 10. minutě navíc vstřelil rychlý gól, jednalo se však o velice šťastný zásah. Balutův centr totiž tečoval jeden z protihráčů ve zdi a míč pak zvláštním způsobem doputoval až za záda překvapeného brankáře Hrušky.

Nicméně i Plzeň měla štěstí. Ve 22. minutě totiž zahrávala přímý kop, ke kterému se postavil Roman Procházka a jeho střela, ač nebyla ideální, tak tečovala tentokrát libereckého hráče a následně se odrazila přímo do tyče, od které spadla do brány. Gólman Nguyen byl v tomto případě bez šance.

Klíčová situace však přišla zhruba v polovině prvního poločasu. Roman Hubník dostal nejdříve první žlutou a po následném tvrdém zákroku si hlasitě říkal i o druhou. Rozhodčí však žlutý kartonek z kapsy podruhé nevytáhl a naopak ji dal rumunskému záložníkovi Balutovi, kterému se rozhodnutí sudího nelíbilo. Baluta pak při následném protiútoku Plzně sestřelil Kayambu a rozhodčí Proske tentokrát neváhal a poslal libereckého křídelníka do sprch.

Frustrovaný Liberec pak ještě do poločasu inkasoval druhý gól, tentokrát zásluhou hlavičky Hořavy, který si balón našel ideálně ve vápně. Ve druhé půli pak Plzeň měla zápas převážně pod kontrolou. Navíc přidala třetí gól. V 52. minutě se totiž už poosmé v sezoně trefil Michal Krmenčík a domácí vedli 3:1. Severočeši se pak snažili s utkáním ještě něco udělat, ale v deseti lidech neměli moc šancí na úspěch. Definitivní tečku zápasu pak přidal Adam Hloušek, který po akci Kayamby upravil na konečných 4:1 pro Plzeň.

mao TN.cz

• NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

18:05 20:05