Bayer Leverkusen

Leverkusen stále bez porážky! Vzestup formy potvrdil i proti Augsburgu

Patrik Schick proti Lipsku

V dohrávce 5.kola Bundesligy si Bayer Leverkusen udržel neporazitelnost v této sezóně. Už v 1.poločase se dostali domácí do vedení brankou z penalty. Leverkusen porazil ve vyrovnané bitvě Augsburg 3:1 a posouvá se na čtvrté místo tabulky.

V 16.minutě se rozhodlo o tom, že do šaten hráči neodcházeli za bezbrankového stavu. Po rohovém kopu a chybě Frambergera se dostali domácí do vedení z penalty. Úvodním střelcem zápasu se stal Lucas Alario.

Hosté vstoupili do 2.poločasu mnohem aktivněji a dostali k několika dobrým gólovým příležitostem, které v 52.minutě vyústili ve vyrovnávající branku z kopačky Caligiuriho.

Standardní situace ze 74.minuty rozhodla o tom, že Bayer si nakonec doma ponechal všechny body. Podruhé se trefil Alario. Domácí také dvakrát nastřelili brankovou konstrukci a v nastaveném čase potvrdil výhru Diaby.

Leverkusen zůstává neporažený a posouvá se na čtvrté místo za silnou trojku ve složení RB Lipsko, Bayern a Dortmund. Augsburg se vinou horšího skóre propadl na 11. pozici.