Velké plány

Fotbalista Mbappé byl jednou nohou v Realu, přestup zhatil koronavirus

Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 13. 4. 2020
Téma:

Fotbalista PSG Kylian Mbappé měl údajně už pročítat turistické průvodce Madridu a pilovat španělštinu. Jeho přestup do Realu byl totiž tutovka, nebýt prokletého koronaviru. Aspoň s takovou informací přišel bývalý hráč Paris Saint-Germain Jerome Rothen, podle kterého je transfer i tak jen otázkou času.

Francouzský rychlík patří mezi největší talenty současného fotbalu a v dresu pařížského velkoklubu válí, přesto se zdá být velmi reálné, že zamíří jinam. Podle bývalého hráče PSG Jerome Rothena je to tutová věc.


„V klubu se mluvilo, že přestup do Realu je hotová věc. Ted se možná odkládá, i tak je to jen otázkou času. Smlouvu v PSG určitě neprodlouží,“ vyjádřil se 42letý bývalý francouzský záložník.

Sám Mbappé, kterému končí smlouva v roce 2022, se netají láskou k madridskému velkoklubu. Už od dětství jeho pokoj zdobily plakáty hráčů Realu Madrid, včetně jeho idolu Cristiana Ronalda, který však zamířil do Juventusu.
 

Nicméně ani spojení Ronaldo – Mbappé v „Bílém baletu“ není úplně nereálné. Juventus totiž řeší finanční krizi v době koronaviru a je možné, že portugalskou hvězdu obětuje, aby ušetřil nějaká eura.


Silnou dvojici v dresu Realu by uvítal i francouzský trenér Madridu Zinédine Zidane, který 21letého Mbappého moc dobře zná a byl by rád, kdyby vedení uvolnilo finanční prostředky na přestup, které by se v případě francouzského útočníka pohybovaly okolo 4,9 miliard korun.

 

Nicméně, kdyby z přestupu nakonec sešlo, má „Bílý balet“ v záloze rezervní plán, a tím je angažování Nora Erlinga Haalanda, který patří mezi největší komety současného fotbalu a momentálně září v dresu v Borussie Dortmund, kam přestoupil teprve v zimě.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Atlanta United FC - New York Red Bulls

   09:05 10:45
   10:45

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto3)

   12:25

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto2)

   13:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod MotoGP)

   14:45

   Filip Řeháček - zimní příprava

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 12:35
   12:35

   NBA Classic Games: Los Angeles Lakers - Indiana Pacers

   14:10

   Jíří Procházka - vědomý bojovník

   15:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   20:35

   Basketbal: Devin Booker - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program