Film se stal realitou

Fotbal za mřížemi: Ruští reprezentanti ladí formu ve vězení

Téma:

Měli peníze, slávu a tisíce fanoušků. Teď se ale musí Alexander Kokorin a Pavel Mamajev spokojit s vězeňskými podmínkami. I za mřížemi to ale ruským reprezentantům pálí.

Slavný fotbalista je odsouzený, za mřížemi sestaví tým a sehraje s ním exhibiční zápas. Že je vám tento příběh povědomý? Ano. Tento motiv se objevil ve filmu Fotbal za mřížemi, kde hrál hlavní roli Vinnie Jones, nebo také ve filmu Trestná lavice, kde byl hlavním sportem americký fotbal.


Teď se ale stal realitou. Bývalí ruští reprezentanti Alexander Kokorin, který vloni sestřelil v dresu Zenitu Petrohrad v Evropské lize Slavii a Pavel Mamajev zbili v baru úředníky a soud jim napařil 18, respektive 17 měsíců nepodmíněně.


Ani jeden z fotbalistů ale nechtějí vypadnout z formy a tak si ve vězení vydupali právo sestavit fotbalový tým a hrát přátelské zápasy. Ruské vězení první přátelák vidělo už v zimě, do něj ale nastoupil jen Mamajev. Kokorin se kvůli zranění na svého parťáka jen díval zpovzdálí.


Teď už na hřiště na vězeňském dvoře nastoupili oba fotbalisté a se svými spoluvězni vyzvali třetiligový Salyut-Bělgorod. A vězni připravili poloprofesionálům pořádné překvapení. V zápase hraném na dvakrát 30 minut se čtyřmi hráči a brankářem vyhráli 4:2. Za tým Zlatý lev, jak si vězni říkají, se hattrickem blýskl bývalý hráč Krasnodaru Mamajev.

hp TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program