Zklamaný Salač dojel poslední, MotoGP v Brně kraloval nováček

Otava redakční fotka
Marek Otava
9.8. 2020 15:10

Velká cena České republiky má za sebou první závod. V Moto 3 si první výhru v kariéře připsal Ital Dennis Foggia. Na Masarykově okruhu se bohužel nedařilo Filipu Salačovi, který nakonec dojel až na 25. místě. V třídě MotoGP pak nečekaně vyhrál Jihoafričan Brad Binder.

Rozpálený brněnský okruh přivítal od 11 hodin první závodníky. V závodu Moto 3 si nejlépe počínal Ital Dennis Foggia, který startoval z páté pozice, a nakonec si vyjel první místo ve své kariéře.

Naopak Španěl Fernandéz, který startoval z pole position skončil na šestém místě.

Závod se bohužel nevydařil českému jezdci Filipu Salačovi. 18letý závodník měl pravděpodobně problémy se svojí motorkou a v cíli mu nakonec patřila až 25. pozice.

Italského vítěze měla i kategorie Moto 2. Závodu prakticky od startu vévodil Bastianini a nakonec si dojel pro suverénní vítězství.

V královské třídě MotoGP pak kraloval překvapivě Jihoafričan Binder s KTM. Ten se na špici probojoval ze sedmého místa v kvalifikaci a stal se prvním nováčkem od výhry Marca Marquéze v roce 2013, který dokázal vyhrát závod MotoGP ve své první sezoně.

Za ním pak skončil Ital Morbidelli s Yamahou a trojici doplnil překvapivý vítěz kvalifikace Francouz Zarco, jenž jezdí za bývalou stáj Karla Abrahama.

Naopak velký propadákem dopadl brněnský závod pro tovární Hondu. Nejlepší Alex Marquéz skončil na 15. místě, týmový kolega Němec Bradl byl pak úplně poslední.

Zmíněný Marc Marquéz se pak závodu nemohl zúčastnit z důvodu zranění paže.