nova sport předposlední noc

Paráda Pastrňáka, pak zmar. Boston nechal play off Voráčkovi

Radost Philadelphie Flyers
Zdroj: NHL media

Mělo to být drama až do konce, ale nakonec ho sami rozhodli hokejisté Bostonu vlastní neschopností. Bruins v zápase o všechno doma inkasovali debakl 1:6 od Ottawy. Do play off tak míří Philadelphia a po pětadvacáté v řadě také Detroit.

Boston přitom začal předposlední večer základní části skvěle a díky opravdu hezké brance Davida Pastrňáka šel v duelu s Ottawou rychle do vedení. Jenže druhá třetina byla jako ze zlého snu. Bruins inkasovali hned čtyři góly a během chvíle ztratili jak nadějný náskok, tak kontrolu nad zápasem a především naději na vybojování play off.

V poslední třetině vyvrcholil zmar Bostonu dvěma góly do prázdné brány a Bruins se tak rozloučili s domácím publikem předčasně a s potupnou prohrou 1:6.

Jedinou dobrou zprávou tak je informace o tom, že by česká dvojice David Pastrňák a David Krejčí mohla posílit českou reprezentaci na mistrovství světa.

Dalšímu ohroženému týmu na hraně play off tak nevadila prohra. Detroit podlehl v Madison Square Garden 2:3 New Yorku Rangers, ale i to mu stačilo na třetí příčku v divizi. Petr Mrázek tentokrát jen koukal ze střídačky na počínání svého parťáka Jimmyho Howarda. Red Wings natáhli impozantní sérii, play off budou hrát po pětadvacáté v řadě, nechyběli v něm celé čtvrtstoletí!

Philadelphia tak po prohrách svých rivalů měla dva mečboly v rukou a proměnila hned první. V pensylvánském derby zdolala Pittsburgh hlavně díky gólům Wayna Simmondse 3:1. Flyers to měli poněkud jednodušší, trenéři hostů totiž nechali odpočívat hlavní opory Sidneyho Crosbyho a Krise Letanga, ale přesto po skvělých výkonech v závěru základní části play off zaslouženě vybojovali.

Jakub Voráček si připsal jednu nahrávku, v zadních řadách opět úřadoval Radko Gudas. Philadelphia navíc čeká na uzdravení gólmana Michala Neuvirtha.

• 14:45 15:00