nova sport předposlední noc

Paráda Pastrňáka, pak zmar. Boston nechal play off Voráčkovi

Radost Philadelphie Flyers
Zdroj: NHL media
Radost Philadelphie Flyers

Mělo to být drama až do konce, ale nakonec ho sami rozhodli hokejisté Bostonu vlastní neschopností. Bruins v zápase o všechno doma inkasovali debakl 1:6 od Ottawy. Do play off tak míří Philadelphia a po pětadvacáté v řadě také Detroit.

Boston přitom začal předposlední večer základní části skvěle a díky opravdu hezké brance Davida Pastrňáka šel v duelu s Ottawou rychle do vedení. Jenže druhá třetina byla jako ze zlého snu. Bruins inkasovali hned čtyři góly a během chvíle ztratili jak nadějný náskok, tak kontrolu nad zápasem a především naději na vybojování play off.


V poslední třetině vyvrcholil zmar Bostonu dvěma góly do prázdné brány a Bruins se tak rozloučili s domácím publikem předčasně a s potupnou prohrou 1:6.


Jedinou dobrou zprávou tak je informace o tom, že by česká dvojice David Pastrňák a David Krejčí mohla posílit českou reprezentaci na mistrovství světa.


Dalšímu ohroženému týmu na hraně play off tak nevadila prohra. Detroit podlehl v Madison Square Garden 2:3 New Yorku Rangers, ale i to mu stačilo na třetí příčku v divizi. Petr Mrázek tentokrát jen koukal ze střídačky na počínání svého parťáka Jimmyho Howarda. Red Wings natáhli impozantní sérii, play off budou hrát po pětadvacáté v řadě, nechyběli v něm celé čtvrtstoletí!


Philadelphia tak po prohrách svých rivalů měla dva mečboly v rukou a proměnila hned první. V pensylvánském derby zdolala Pittsburgh hlavně díky gólům Wayna Simmondse 3:1. Flyers to měli poněkud jednodušší, trenéři hostů totiž nechali odpočívat hlavní opory Sidneyho Crosbyho a Krise Letanga, ale přesto po skvělých výkonech v závěru základní části play off zaslouženě vybojovali.

 

 Jakub Voráček si připsal jednu nahrávku, v zadních řadách opět úřadoval Radko Gudas. Philadelphia navíc čeká na uzdravení gólmana Michala Neuvirtha.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 14:45 15:00

   RunTour – Brno

   15:00

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   16:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:00

   Off-road Maraton (2)

   16:20

   Czech rally 2019 (2)

   16:50

   RunTour – Brno

Celý Program