Florida ještě nekončí, Arizona je blíž postupu. Boston opět prohrál!

Tomáš Rambousek
Publikováno 5. 8. 2020
NHL

Hokejisté Floridy odvrátili konec sezony, když ve třetím duelu předkola play off porazili New York Islanders 3:2. Klíčové góly dali Panthers v přesilovkách.

Pokud by Florida středeční duel prohrála, skončila by pro ni sezona. I proto hráli Panthers velmi soustředěně a po bezbrankové první třetině dokázali otevřít skóre. Erik Haula se trefil v přesilovce.

Islanders sice stihli do konce druhé části vyrovnat, ale nástup do třetího dějství vyšel dobře Floridě, která dvěma slepenými góly odskočila svému soupeři a nabyté vedení už udržela.

Blíž k postupu má po středečním duelu Arizona, která porazila favorizovaný Nashville 4:1. Coyotes šli brzy do vedení, skóre ale srovnal v polovině zápasu Arvidsson. Arizoně pak ale náramně vyšla poslední třetina, když nejdříve odbránili oslabení, aby pak díky Garlandovi šli podruhé v zápase do vedení.

Klíčový gól pak zařídil v přesilovce Taylor Hall, který potrestal nebezpečný zásah Smithe. Do prázdné brány pak pečetil výhru Carl Söderberg.

Bostonští Medvědi ani napotřetí po restartu NHL nezískali ani bod, i když v duelu s Tampou předvedli parádní hokej. Zápas dvou velkých favoritů na zisk Stanley Copu začala lépe Tampa, která si vypracovala dvoubrankový náskok.

Pak se ale na ledě začalo jiskřit, kromě skvělého hokeje bylo vidět i dost šarvátek a Boston dostal do hry střelou od modré Charlie McAvoy. Bruins dokonce dokázali na začátku třetí třetiny vyrovnat, ale protože neproměnili několik přesilovek, nemohli pomýšlet na obrat. Zápas tak rozhodl krátce před koncem Tyler Johnson a Boston opět prohrál.

NHL, výsledky z noci na čtvrtek:

Florida Panthers - New York Islanders 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky:
25. Haula, 41. Hoffman, 43. B. Boyle – 37. Pageau, 59. Nelson. Stav série: 1:2 na zápasy.

Arizona Coyotes - Nashvile Predators 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 6. Dvorak, 48. Garland, 56. Hall, 59. Söderberg – 28. Arvidsson. Stav série: 2:1 na zápasy.

Boston Bruins – Tampa Bay Lightning 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky: 37. McAvoy, 42. Wagner – 8. B. Point (PALÁT), 11. Killorn, 59. T. Johnson.

V noci na čtvrtek se ještě hrají zápasy Dallas - Colorado, Chicago - Edmonton a Montreal - Pittsburgh.