Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.12. 2017 16:34
Florbal Mistrovství světa

Florbalistky sahaly po bronzu. Náskok ale ztratily a jsou čtvrté!

Florbal
Zdroj: ČTK

České florbalistky podlehly v duelu o 3. místo na mistrovství světa v Bratislavě Švýcarsku 2:3 a na druhou medaili v historii nedosáhly. Hattrickem o tom rozhodla Corin Rüttimanová, vítěznou branku dala v 50. minutě z trestného střílení.

Češky sice dvakrát vedly, ale Švýcarky nad nimi po obratu vyhrály v boji o bronz na světových šampionátech potřetí za sebou. Znovu jim tak oplatily prohru z utkání o třetí místo na domácím šampionátu z roku 2011 v St. Gallenu.

 

 

K 43. utkání na mistrovství světa nastoupila obránkyně Denisa Billá a vyrovnala rekord Lotyšky Baiby Jurušaové. Do sestavy se po dvouzápasové pauze způsobené zraněním zadního stehenního svalu vrátila členka prvního útoku Denisa Ratajová.

 

Češky se v první třetině nejdříve ubránily při trestu za špatné střídání. Christianová pokusy Švýcarek spolehlivě kryla a ve 14. minutě jí po střele Rüttimanové pomohla tyč. Na druhé straně měla největší možnost Kapcová, která po přihrávce Ratajové zblízka trefila brankářku Heiniovou.

 

Po 24 vteřinách druhého dějství otevřel skóre český tým. Švýcarská gólmanka vyrazila pokus Kapcové i první dorážku Ratajové, ale Krupnová už bekhendem zamířila přesně. V 26. minutě vyrovnala Rüttimanová, která poslala ránu přesně do levého horního rohu české branky.

 

Otočit stav mohla ve 32. minutě Gerigová, ale Christianové pomohla horní tyč. Hned z následné akce se Češky dostaly znovu do vedení. Po střele Urbánkové doklepla balónek ze vzduchu Kubišová a radovala se z první branky na turnaji.

 

 

Janovského výběr pak nevyužil přesilovou hru při trestu Ulberové. Na přelomu druhé a třetí třetiny se Češky ubránily při trestu Ratajové, která po odpískání srazila Zwinggiovou. Švýcarky podruhé v utkání smazaly ztrátu v 48. minutě díky Rüttimanové.

 

V 50. minutě po šanci Švýcarek odpískali finští sudí Kirjonen a Sirkka trestné střílení. Český tým i po záběrech na kostce proti jeho nařízení marně protestoval. Penaltu proměnila Rüttimanová a stav 2:3 se ani po šancích na obou stranách už nezměnil.

ČTK TN.cz