Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

bizarní neuvěřitelný příběh

Florbal řeší kauzu špatné štrupny. I ta rozhodla o postupu do finále!

Black Angels při nástupu a štrupna Jakuba Votruby
Zdroj: TVCOM
Black Angels při nástupu a štrupna Jakuba Votruby

Prostředí českého florbalu řeší jeden velmi bizarní příběh ze druhé nejvyšší soutěže. Zápas play off, který rozhodl o postupu do boje o extraligu, rozhodla štrupna špatné barvy! Právě kvůli ní přišel trest, přesilovka i jeden z rozhodujících gólů.

Ne, tohle opravdu není Apríl...


Na hřišti to byl lítý boj. Když ale šlo do tuhého, vytáhl trenér Sokola Královské Vinohrady neuvěřitelný tah. Upozornil sudí na to, že jeden z hráčů soupeře má každou štrupnu jinou.


Minutu a půl před koncem duelu tak jeho tým dostal možnost přesilovky, kterou umocnil o hru bez brankáře a v power play při hře 6 na 4 nakonec vyrovnal. V prodloužení pak Vinohrady přidaly další gól a celou sérii vyhrály 3:1 na zápasy.


Emoce na sebe nenechaly dlouho čekat. „Mrzí mě, že když se celá série nesla v duchu fair-play, nakonec SKV postoupí na základě ubohosti která přišla chvíli před koncem. Tím, že pravidla jsou pravidla, věřím že karma je karma a že se to domácím vrátí v příští sérii,“ sdělil smutný trenér Black Angels Petr Pajer.

Vinohrady oponovaly tím, že na prohřešek hráče Jakuba Votruby několikrát upozorňovaly. „Mrzí mě, že soupeř má dojem, že o postupu rozhodlo vyloučení, na které jsem hráče upozornil po první třetině. Série se rozhodla jinde,“ říkal iniciátor akce "štrupna" Michal Pazdera. Trest těsně před koncem se ale jeho týmu hodně hodil.

Jakub Votruba
Zdroj: facebook Jakub Votruba

Votruba přitom hraje s černobílou kombinací štrupen celou sezonu. „Ten kluk tak hraje odjakživa, má to jako rituál a za dva roky to nikdy nikomu nevadilo, včetně tří předchozích utkání s SKV. Jestli vám tohle přijde jako špatné vybavení, je mi do breku,“ posteskl si gólman Daniel Körber.


Královské Vinohrady si tak i díky upozornění na špatnou štrupnu, zahrají o postup do nejvyšší soutěže. Jejich soupeřem bude Torpedo Havířov.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:35 06:30

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   13:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:30

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

Celý Program