novasport večer českého útočníka

Fleischmannovy góly pustily na led Pavelce, body mají i další Češi

Tomáš Fleischmann
Zdroj: NHL media

Skvělý večer zažil v NHL Tomáš Fleischmann. Jeho Montreal vyhrál nad Winnipegem 5:1 a český hráč přispěl k vysokému vítězství dvěma góly a jednou asistencí. Důležité body si při výhrách svých týmů připsali i Tomáš Hertl, Jiří Sekáč, Andrej Šustr a Ondřej Palát.

Ondřej Pavelec sice nefiguroval v základní sestavě Winnipegu na ledě Montrealu, nakonec si však zahrál téměř dvě třetiny. A nevedl si špatně. Ze sedmnácti střel pustil jediný gól, jenže Jets tím už jen pomohl zastavit brankostroj Canadiens, kteří Pavelcovu předchůdci Hutchinsonovi nasázeli během čtyřiadvaceti minut čtyři branky.

Hned tři z nich nesou podpis Tomáše Fleischmanna. Český útočník nejprve v sedmnácté minutě z dorážky zvyšoval na 2:0. Po pětatřiceti sekundách druhé třetiny pak z prostoru kruhů skóroval už na 3:0. Prsty měl i u čtvrté branky, po níž ve 24. minutě pustil Hutchinson do brány Ondřeje Pavelce. Ten inkasoval jen v osmatřicáté minutě po tečované střele Markova.

Svědky divokého závěru byli fanoušci v denverské Pepsi Center. Necelé dvě minuty před koncem duelu mezi Coloradem a San Jose byl stav nerozhodný 2:2. Pak Tomáš Hertl rozjel akci, která skončila vedoucí brankou Sharks. V následné power play zvýšil Pavelski už na 2:4, jenže Coloradu se pětašedesát sekund před vypršením třetí třetiny podařilo ještě snížit na rozdíl gólu. Přestřelka, při níž padly tři branky během 34 sekund, nakonec skončila výhrou San Jose 3:4.

Plný počet bodů veze i Tampa Bay z Caroliny. Hosté vedli v 50. Minutě už o tři branky, na čemž měl zásluhu i autor první branky Ondřej Palát. U gólu na 4:1 si navíc přihrávku připsal i Andrej Šustr. Carolina se ale ještě nadechla k náporu, na víc než na dva góly, z nichž ten na 3:4 padl desetinu sekundy před koncem třetí dvacetiminutovky, však už neměli.

I Jiří Sekáč připisuje výhru. Asistencí u první branky odstartoval český hokejista ve druhé minutě podařený úvod, po němž vedli po polovině první části Anaheim nad Nashvillem 3:0 a nakonec si i bez potíží dokráčeli k vítězství 4:2.

Colorado Avalanche – San Jose Sharks – 3:4
Branky a nahrávky: 6. Iginla (Barrie, Söderberg), 33. Beauchemin (Landerkog, Duchene), 59. Everberg (Barrie, Holden) – 7. Ward (Marleau), 33. Burns (Goodrow), 59. Burns (Marleau, Hertl), 59. Pavelski

Carolina Hurricanes – Tampa Bay Lightning – 3:4
Branky a nahrávky: 16. Staal E. (Versteeg, Rask), 56. Versteeg (Rask), 60. Staal (Rask) – 21. Callahan (Palát), 39. Stamkos (Kučerov, Stralman), 45. Brown (Filppula), 50. Johnson (Kučerov, Šustr)

Montreal Canadiens – Winnipeg Jets – 5:1
Branky a nahrávky: 7. Byron (Mitchell, Petry), 17. Fleischmann (Desharnais, Jemelin), 21. Fleischmann (Weise, Desharnais), 24. Desharnais (Fleischmann, Beaulieu), 38. Eller (Markov, Subban) – 54. Thorburn (Scheifele, Ehlers)

New York Islanders – Buffalo Sabres – 1:2
Branky a nahrávky: 34. de Haan (Clutterbuck) – 47. Moulson (Girgensons, Gionta), 54. Reinhart (Legwand, McGinn)

Anaheim Ducks – Nashville Predators – 4:2
Branky a nahrávky: 2. Rakell (Stewart, Sekáč), 12. Vatanen (Stoner, Stewart), 12. Cogliano (Silfverberg, Vatanen), 31. Stewart (Holzer, Rakell) – 26. Weber (Josi, Ribeiro), 33. Järnkrök (Wilson, Hodgson)

• 15:00 16:45

NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights