Předražené lístky Není to moc?

Finále NHL je zlatý důl! St. Louis chce za lístky statisíce

St. Louis Blues
Zdroj: Profimedia

Klub z NHL St. Louis je ve skvělé situaci. Ve finále vede nad Bostonem 3:2 na zápasy a Stanley Cup má na dosah. A co to znamená? Že za lístky si může říct obrovskou sumu a fanoušci ji stejně zaplatí. Částka začíná zhruba na měsíční výplatě.

St. Louis zkrátka dokáže z šestého finálového zápasu vytěžit maximální zisk. Ceny lístků se opravdu pohybují v astronomických částkách. A přitom v základní části byly lístky na Blues cenově oproti rivalům podprůměrné.


Nejlevnější místa si můžou fanoušci koupit za 45 600 korun a ty nejdražší až za 316 tisíc. Průměrně se částky točí kolem 97 tisíc. Že si to nedokážete ani představit? To ani Američané. Zatímco průměrný Čech si vydělá měsíčně 32 tisíc korun, v St. Louis se výplaty pohybují kolem 80 tisíc. Za lístky tak chtějí Blues prakticky celou měsíční výplatu.

Ceny lístků na finále Stanley Cupu
Zdroj: NHL.CZ

(Average- průměr, cheapest- nejlevnější)


Jenomže St. Louis nikdy Stanley Cup ještě nad hlavu nezvedlo a tak chtějí být fanoušci u historického vítězství. Enormně vysoké částky tak s nevolí zaplatí. Není se tak čemu divit, že zápas je už téměř vyprodaný. Hokejisté Bostonu ale předraženou oslavu můžou ještě pokazit.


Jenom pro porovnání, takhle drahé lístky nebyly ani na žádné finále Super Bowlu, o které je každoročně zájem po celém světě. Více si o lístky řekl jen Cleveland při sedmém finále baseballové ligy. Tam ale vyhráli Chicago Cubs a vítězné oslavy překazili. Průměrně tehdy stály lístky 113 tisíc korun.


Jestli se tah St. Louis vyplatí a domácí hokejisté zvednou Stanley Cup nad hlavu se můžete podívat už dnes v noci ve 2:00 na stanici Nova Sport 1.

 

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Tom Belz - Kilimandscharo

   09:30

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   10:00

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   10:50

   RunTour – Ostrava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Weber Cup 2019

   11:30

   UFC Connected (4)

   12:00

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   12:30

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   13:25

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   13:35

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program