Konečné rozhodnutí

Finále Ligy mistrů zůstane v Istanbulu. Očekávají se i diváci

Finále Ligy mistrů se bude hrát v Istanbulu
Zdroj: Profimedia
Téma:

Finále Ligy mistrů nakonec zůstane tureckému Istanbulu. UEFA to potvrdila ve svém oficiálním vyjádření. Navíc se řeší i případná účast fanoušků.

Dlouho se spekulovalo, jestli se finálový zápas z Istanbulu opět nepřesune. Turecko je momentálně velkým ohniskem koronaviru a v zemi je nařízena karanténa.

 

Poté, co si svoje místo ve finále vybojovala Chelsea a bylo tak jasné, že se bude jednat o ryze anglický souboj s Manchesterem City, byly zde návrhy pro UEFU, aby zápas přesunula do Wembley. UEFA ale trvala na svém. Turecký lockdown nemá nijak ohrožovat samotné konání zápasu a odehraje se tam, kde bylo původně plánováno. Po odložení z minulého roku, kdy se nakonec konal finálový turnaj v portugalském Lisabonu, se tak Istanbul konečně opět dočká svátku fotbalu.

 

 

Momentálně nejsou žádné omezení v cestování mezi Velkou Británií a Tureckem. Kvůli britským opatřením ale kdokoliv, kdo se vrátí z Turecka, musí nastoupit do karantény. 

 

UEFA také plánuje dostat na finále omezený počet diváků. Je v plánu rozdělit každému z týmů 4000 vstupenek. Podle britského deníku The Times, by celková povolená kapacita měla nakonec činit 25 000 diváků.

 

"Finále Ligy mistrů UEFA se bude konat 29. května v Istanbulu s omezeným počtem diváků a my jsme si jistí, že dočasný lockdown, který je zde v platnosti do 17. května, nebude mít žádný dopad na zápas. Stále úzce spolupracujeme s Tureckou fotbalovou federací a místními i národními orgány, abychom zápas bezpečně uspořádali. Detailní informace ohledně kapacity diváků na zápas, cestování a prodeje lístků budou veřejnosti zveřejněny na konci týdne," stojí ve vyjádření UEFA.


V Lize mistrů se očekává velká revoluce, soutěž bude hrát více týmů:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   17:35 19:20
   19:20

   NHL News

   19:35

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   21:20

   Běhej lesy - Slavkovský les

   21:30

   FreeRiding Iran - MTB Road Trip

   22:00

   Racing magazine (4)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   16:55 18:40
   18:40

   Běhej lesy - Slavkovský les

   18:55

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   19:20

   F3 Asian Championship - Season Wrap - up 2021 Dokument o extrémních sportech

   19:50

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (3)

   20:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

Celý program