Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

poplach dalo se to čekat?

Finále Ligy mistrů hlásil ohrožení bombou: V Kyjevě zavřeli metro

Finále Ligy mistrů v Kyjevě
Zdroj: Profimedia / Twitter
Finále Ligy mistrů v Kyjevě

Dopravní podnik v Kyjevě dnes kvůli bombové hrozbě uzavřel pět stanic metra v centru města. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na oficiální oznámení dopravního podniku. Večer se má v ukrajinské metropoli hrát finále Ligy mistrů!

"Stanice jsou pro cestující uzavřeny a prohledáváme prostory metra," uvedl v prohlášení zveřejněném na twitteru mluvčí kyjevského dopravního podniku.


Bylo hodinu po poledni, v čase 12:50 začaly bezpečnostní sbory vyklízet pět stanic.  Oznámení přišlo ve chvíli, kdy se tisíce fanoušků Realu Madrid a Liverpoolu chystaly vyrazit na stadion Olympijskij. Ukrajinské metropoli se totiž dostalo cti, uspořádat finále Ligy mistrů.


Po hodině už se ale zase turnikety otevřely. Kyjevská policie sdělila, že stanice byly znovu otevřeny po předběžných kontrolách a metro funguje normálně. Ve 13:48 už se zase bylo možné do podzemní dráhy dostat.

Zdá se ale, že příslušníci bezpečnostních složek opravdu s něčím manipulovali. Prohlášení pokračuje slovy, že "cizí předměty neznámého původu" byly odstraněny. Výbušná zařízení se ale prý nenašla.
 

Kyjev je přitom jedním z nejhůře logisticky náročných míst, které si UEFA zvolila pro svou nejvýznamnější klubovou událost. Už v průběhu předchozích dnů byly problémy s nedostatkem ubytovacích zařízení a malé kapacity letiště.


Finále, které se hraje na stejném stadionu jako boj o zlato na EURO 2012, je pro Ukrajinu vzácná a prestižní událost. Země se totiž potýká s vážnými ekonomickými a korupčními problémy i konfliktem se separatisty podporovanými Ruskem.

 

ram, čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:00 14:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   14:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   14:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   15:00

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   16:45

   RunTour – Liberec

   17:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

 • Nova Sport 2

  • 12:00 14:05

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   14:05

   World Matchplay Darts 2019

   18:00

   NBA 2019

   18:30

   UFC Now (17)

   19:20

   Hokejky pro Kluka Puka 2019

   19:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

Celý Program