Fotbal Anglický pohár

Vítězem FA Cupu je Arsenal. V historii je znovu nejúspěšnější!

Arsenal Londýn
Zdroj: Profimedia
Téma:

Letošní finále FA Cupu ovládl Arsenal s Petrem Čechem. V londýnském derby proti Chelsea vyhráli Gunners 2:1 a tradiční pohár získali už po třinácté, díky čemuž jsou znovu nejlepším týmem v historii této nejstarší klubové soutěže.

Dobojováno, máme jasno. Vítězem FA Cupu 2017 se stal Arsenal s brankářem Petrem Čechem. Ten však zůstal pouze v roli náhradníka. Mezi tři tyče se totiž postavil David Ospina, který však po jednom z kontaktů s Costou v prvním poločase zůstal na chvíli otřesený a vypadalo to, že by ho přeci jen mohl vystřídat Čech. Kolumbijský gólman se však oklepal a zápas i dochytal.

 

Diváky ve Wembley však zajímaly góly. Ten první viděli už ve čtvrté minutě, a i když se i rozhodčím jevil v prvních chvílích sporný a uznali ho až na podruhé, nakonec platil. Diváci v hledišti však na autora branky Alexise Sáncheze pískali, protože byli přesvědčeni, že se míče dotkl rukou a celá situace zaváněla také ofsajdem. Tak jako tak, Arsenal šel díky tomu velmi rychle do vedení.

 

Gunners vedli dlouho, ale Chelsea ještě vykřesala naději. V 76. minutě vyrovnal Costa, který využil skvělého centru Williana. Přitom hráli svěřenci trenéra Antonia Conteho bez Mosese, který šel za druhou žlutou do šaten. Jenže radost Blues dlouho netrvala. Už o tři minuty později vystřídal smích vrásky na čele, protože Aaron Ramsey poslal hlavou míč za záda Courtoise a Arsenal tak zase vedl.

 

Pak už Arsenal výsledek pohlídal, vyhrál 2:1 a stal se tak vítězem letošního FA Cupu. Je tomu tak potřinácté v historii, což znamená, že se Gunners stali historicky nejlepším týmem v nejstarší klubové soutěži. Petr Čech získal pohár popáté v kariéře a trenér Arsene Wenger posedmé, díky čemuž je nejúspěšnějším trenérem FA Cupu.

Související témata:
lju TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Michelin Virtual British Grand Prix

   02:30 04:15
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - HSG Wetzlar

   14:25

   Element (414)

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   01:40 03:45
   09:00

   Premier League Darts 2019

   10:55

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo - NEJ akce 2015 - 2020

   11:25

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   11:50

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

   12:20

   UFC Reloaded (30)

Celý program