Fotbal Anglický pohár

Vítězem FA Cupu je Arsenal. V historii je znovu nejúspěšnější!

Arsenal Londýn

Letošní finále FA Cupu ovládl Arsenal s Petrem Čechem. V londýnském derby proti Chelsea vyhráli Gunners 2:1 a tradiční pohár získali už po třinácté, díky čemuž jsou znovu nejlepším týmem v historii této nejstarší klubové soutěže.

Dobojováno, máme jasno. Vítězem FA Cupu 2017 se stal Arsenal s brankářem Petrem Čechem. Ten však zůstal pouze v roli náhradníka. Mezi tři tyče se totiž postavil David Ospina, který však po jednom z kontaktů s Costou v prvním poločase zůstal na chvíli otřesený a vypadalo to, že by ho přeci jen mohl vystřídat Čech. Kolumbijský gólman se však oklepal a zápas i dochytal.

Diváky ve Wembley však zajímaly góly. Ten první viděli už ve čtvrté minutě, a i když se i rozhodčím jevil v prvních chvílích sporný a uznali ho až na podruhé, nakonec platil. Diváci v hledišti však na autora branky Alexise Sáncheze pískali, protože byli přesvědčeni, že se míče dotkl rukou a celá situace zaváněla také ofsajdem. Tak jako tak, Arsenal šel díky tomu velmi rychle do vedení.

Gunners vedli dlouho, ale Chelsea ještě vykřesala naději. V 76. minutě vyrovnal Costa, který využil skvělého centru Williana. Přitom hráli svěřenci trenéra Antonia Conteho bez Mosese, který šel za druhou žlutou do šaten. Jenže radost Blues dlouho netrvala. Už o tři minuty později vystřídal smích vrásky na čele, protože Aaron Ramsey poslal hlavou míč za záda Courtoise a Arsenal tak zase vedl.

Pak už Arsenal výsledek pohlídal, vyhrál 2:1 a stal se tak vítězem letošního FA Cupu. Je tomu tak potřinácté v historii, což znamená, že se Gunners stali historicky nejlepším týmem v nejstarší klubové soutěži. Petr Čech získal pohár popáté v kariéře a trenér Arsene Wenger posedmé, díky čemuž je nejúspěšnějším trenérem FA Cupu.

• 11:05 12:50