Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

FA Cup Tradiční pohár

Sledujte už dnes finále FA Cupu: Takhle to tipují naši komentátoři!

Michal Jinoch a Jozef Havrilla komentují dnešní finále FA Cupu
Zdroj: Profimedia/TN.cz
Michal Jinoch a Jozef Havrilla komentují dnešní finále FA Cupu

Je to tady, finále FA Cupu už dnes! Vy můžete tento souboj mezi Arsenalem a Chelsea sledovat živě na Nova Sport 1 od 18:00, ale už v 17:25 začíná předzápasový program. Komentářem doprovodí utkání Jozef Havrilla a Michal Jinoch. V našem rozhovoru jsme se jich ptali nejen na to, jak si myslí, že to celé dopadne, ale i na další zajímavosti, týkající se tohoto anglického fotbalového svátku.

Oba naši komentátoři se na velké finále už velmi těší. "Samozřejmě se nemohu dočkat. FA Cup je výjimečná soutěž. A když se ve finále potkají Chelsea s Arsenalem, ani se nejde netěšit. Těším se na strhující zápas dvou týmů, které budou chtít od první minuty vyhrát. Snad nebude zápas vyloženě svázaný taktikou," řekl před utkáním Michal Jinoch.Jeho starší kolega s ním v mnohém souhlasí. "Jsem emočně napjatý, nejen z fotbalového hlediska. Je třeba myslet i na bezpečnost, kterou je potřeba brát v úvahu. Šílenci a čerti totiž nikdy nespí. I když předpokládám, že policistů i vojáků bude na místě hojný počet. Nejvíce se těším na skvělou londýnskou atmosféru, skvělé fotbalisty a příběh Davida s Goliášem na základě letošní výkonnosti," zamýšlel se Jozef Havrilla.

 
 

Jak to ale vidí výsledkově? Kdo podle nich slavnou trofej získá? "Favoritem je Chelsea. Je to mistr ligy a měla by to proti Arsenalu potvrdit. Je to ale FA Cup a stát se může jako v každém poháru cokoliv. Letos už ale Arsenal jednou vyhrát dokázal, může se to povést znovu, stejně tak jako se Gunners podařilo přejít přes City. S rozpadlou obranou to ale bude těžké," myslí si Jinoch. 

Shodne se s ním i jeho kolega? "Favoritem je samozřejmě suverénní Chelsea, té dokonale vyšla sezona, na ostrovech okradla všechny. Naopak Arsenalu došla šťáva - nedostal se po 20 letech do Ligy mistrů, tak nyní mají Kanonýři o motivaci postaráno - ukrást slavnou trofej potřetí za poslední 4 roky. Navíc derby nikdy nemá favorita. Může se klidně stát, že po zápase bude slyšet Con(te) partiro v červenobílé zvukové podobě," říká za sebe Havrilla.

 

Anketa

Kdo si myslíte, že vyhraje?

Hlasovalo 154 lidí.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:15

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   14:15

   FIA CEZ – závody na okruzích (2)

   14:45

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   15:15

   Element (390)

   15:25

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   17:10

   Dynamo Kyjev - FK Jablonec

 • Nova Sport 2

  • 12:30 13:25

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   13:25

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   13:35

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   14:00

   Tom Belz - Kilimandscharo

   14:30

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   15:30

   RunTour – Ostrava

Celý Program