Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokej Boj o titul

Finále extraligy startuje už dnes. HLASUJTE, kdo je váš favorit?

Liberec vs. Brno
Zdroj: Profimedia

O vítězi extraligy sice jasno ještě není, ale jedna jistota přeci jen existuje. Letošním mistrem se stane Brno nebo Liberec. Série těchto dvou týmu o český triumf startuje právě dnes. Bude se slavit pod Ještědem? Nebo se budou radovat fanoušci Komety? Hlasujte o tom v naší anketě.

Liberec i Brno postoupili do vyřazovacích bojů přímo a nemuseli svádět boje v před kole play off. Zatímco Kometa překvapivě snadno vyřadila pražskou Spartu, Bílí Tygři se proti Plzni natrápili. I tak liberečtí vyhráli 4:2 na série a v semifinále je čekalo letošní překvapení - Piráti Chomutov.Chomutov byl po otočení série proti Boleslavi a zdolání Třince ve velké euforii. Jenže tu přerušil Liberec poté, co sérii také dokázal vyhrát 4:2 na zápasy a herně byl bezesporu lepší. Ani na Brno nečekal v semifinále snadný oříšek. Tím byl Hradec Králové, pro který byl letošní ročník historicky nejlepší ze všech. I Kometa však nelehký úkol zvládla.

 

A teď je to tady, samotné finále. V něm už se o tom nejlepším z nejlepších rozhodne. Pohár nad hlavu může zvednout Brno nebo Liberec. Oba týmy disponují skvělým kádrem. Podle mnohých se Kometa spíše spoléhá na své individuality. Těmi jsou především Erat, Zaťovič, Kvapil. Spolehnout se však brněnský klub nemůže na svůj velký talent Martina Nečase, který odcestoval na mistrovství světa do 18 let.

 


To Liberec bude v plné palbě a chybět by mu neměl ze základu zřejmě nikdo, krom zraněného Bližňáka. Skvělou formu má Petr Jelínek, velké zkušenosti nabídne kapitán Branko Radivojevič a gólman Ján Lašak. O kvalitách hráčů jako Lakatoš, Valský, Ševc, Bartovič, Bulíř, Šimek či Krenželok také není pochyb. O všem se rozhodne až na ledě.
 

 

Anketa

Kdo bude letošním mistrem extraligy?

Hlasovalo 182 lidí.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:35

   Ligue 1 Highlights (37)

   12:30

   Major League Soccer Highlights (12)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Ragby: Wasps - Harlequins

   10:45

   Element (387)

   11:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program