blog nejslavnější grand slam

Filip Šedivý: Nenaděláte nic. Wimbledon je prostě nejvíc!

Filip Šedivý
Zdroj: TN.cz

Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat. Řečeno s géniem Járou Cimrmanem lze výše zmíněné aplikovat také na Wimbledon. Nejstarší, nejslavnější, nejprestižnější, nejsledovanější tenisový turnaj světa. A těch nej… bychom jistě ještě pár dalších našli.

Nejspíš ho někteří nemají rádi kvůli trávě, jiní kvůli tradicím, další pro přerušování zápasů kvůli dešti. Nebo proto, že se jen těžko dají sehnat vstupenky do areálu All England Clubu. Ale také tohle tvoří auru klání, jehož šampióni získávají tenisovou nesmrtelnost.
 

Sto čtyřicet let letos uplyne od prvního ročníku turnaje, který v historii dokázali ve dvouhrách ovládnout dva muži a tři ženy narození a tenisově vychovaní v České republice. Mezi muži se, při vší úctě k Tomáši Berdychovi, následovníka Jaroslava Drobného a Jana Kodeše nejspíš nedočkáme. Mezi ženami by naopak asi vůbec nikoho nepřekvapilo, kdyby Martina Navrátilová, Jana Novotná a Petra Kvitová mohly za čtrnáct dnů zatleskat některé své krajance. A posledně jmenovaná třeba sama sobě už třetí londýnský triumf. Právě jí a Karolíně Plíškové experti přisuzují role největších favoritek.

Až budou v pondělí po půl jedné odpoledne našeho času odehrány první výměny letošního Wimbledonu, rozhodně se vyplatí naladit Nova Sport 1 a 2. Nejen kvůli českým tenistům v akci. Třetí grandslamový turnaj sezóny má kouzlo, které je jedinečné, neopakovatelné a nepřenositelné. A stojí za to ho alespoň prostřednictvím televizních obrazovek nasát a zažít.

 

 

Filip Šedivý TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:25 12:55

   Off-road Maraton (2)

   12:55

   Polední Sportovní noviny

   13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   15:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   16:45

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   18:35

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 12:30 13:00

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   13:00

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   14:45

   Element (388)

   15:00

   UFC Main Event (3)

   15:50

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   17:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

Celý Program