Aktualizováno 10.7. 2017 11:01
blog názory expertů

Filip Šedivý: Manic Monday. Lahůdka pro tenisového fanouška

Filip Šedivý
Zdroj: TN.cz

Jsou wimbledonské tradice, které ne každému voní. Někdo nemá rád tenis na trávě. Jiný nemusí hráče v bílém oblečení. Dalšímu vadí dešťové přestávky, byť letos se zatím srážky vyhýbají All England Clubu velkým oblouku. A jsou i tací, kteří nikdy nesáhnou po jahodách se smetanou. Na jednom specifiku londýnského grandslamu se ale asi všichni shodnou, že stojí za to. Manic Monday.

Nikde jinde ho nemají. Neboli unikátní druhé pondělí turnaje, kdy se rozhoduje o v kompletním obsazení čtvrtfinále dvouher. Nemáte vstupenku na centrální dvorec nebo kurt číslo 1?

 

 

Nevadí, výborné zápasy v zářivém obsazení najdete i jinde. Jen je potřeba neváhat, vybrat si a být u vchodu do areálu na Church Road včas, aby vám neuniklo vysněné místečko v hledišti. Nebo mít dostatek trpělivosti a počkat, až se nějaká sedačka v průběhu utkání uvolní. Čekání ale může být dlouhé.

 


Vždyť posuďte – na kurtu číslo dva Kerberová – Muguruzaová, pak Azarenková – Halepová a nakonec Raonič – Alexander Zverev. Na trojce Radwaňská – Kuzněcovová, poté Vandewegheová – Wozniacká a na závěr Berdych – Thiem. Na dvanáctce Ostapenková – Svitolinová a po nich Bautista-Agut – Čilič. A na osmnáctce poslední Slovenska v akci, Magdalena Rybáriková proti Petře Martičové. A teď si vyberte….


Ano, Manic Monday je ve Wimbledonu opravdu zběsilé, šílené. Kam dřív, co všechno stihnout? Ani na Nova Sport 1 a Nova Sport 2 to nebude lehký výběr. Ale rozhodně si do sytosti užijete parádního tenisu.
 

Filip Šedivý TN.cz