česká naděje

Filip Šedivý: Kaše zvoní na NHL! Zatím jen tyčkami, ale důrazně

Ondřej Kaše
Zdroj: Profimedia
Ondřej Kaše

Českých hokejistů v NHL ubývá. O to více potěší, když na sebe některý mladík dokáže upozornit a ukáže, že by se v nejlepší lize světa mohl prosadit. Tak jako se to povedlo Ondřeji Kašemu. Jedenadvacetiletý útočník Anaheimu má za sebou první čtyři zápasy mezi elitou a hlavně v tom posledním naznačil, že by zpátky na farmu už nemusel.

Rodák z Kadaně, který v osmnácti letech debutoval v extralize za Chomutov a po dvou sezónách v nejvyšší české soutěži odešel do Severní Ameriky, se předvedl proti Islanders. Hrál sebevědomě, nezbavoval se puku, na křídle třetího útoku ho dokázal podržet a přesně rozehrát. Ale dvakrát také odvážně přešel přes beka soupeře a překonal i brankáře Greisse. Proti gólové radosti se však pokaždé postavila tyčka. V samostatných nájezdech ten svůj v osmé sérii suverénně proměnil. Škoda jen, že nebyl vítězný.
 

Hokejista draftovaný Ducks v roce 2014 až v sedmém kole si mohl premiéru v NHL odbýt už loni. Sezónu mu ale pokazil otřes mozku, který mu povolil jen 25 utkání na farmě kalifornského klubu v San Diegu. V jubilejním ročníku už se Ondřej Kaše debutu ve slavné soutěži dočkal, odehrál tři duely, zapsal jednu asistenci a putoval zpátky ke Gulls do AHL.

 

 

Po pár dnech se ale dvojnásobný účastník juniorského mistrovství světa na nezářivější jeviště vrátil. Po souboji s Islanders ho chválil i kouč Randy Carlyle. Snad to nebylo naposledy a Ondřej Kaše se dokáže v Anaheimu zabydlet.

A třeba si jednou zahraje NHL i se svým o dva roky mladším bratrem Davidem, který válí za Chomutov a loni si ho při volbě talentů zamluvila Filadelfia. Ale to už bychom hodně předbíhali.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

 • Nova Sport 2

  • 11:30 13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

Celý Program