Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

UFC Sestřih toho nejlepšího

Ferguson vyhrál i díky nefér úderu, ženy předvedly fantastické K.O.

Donald Cerrone a Tony Ferguson
Zdroj: Profimedia

UFC 238 nebylo pouze o titulovém boji mezi Cejudem a Moraesem. Kromě něj totiž viděli diváci v Chicagu dva fantastické zápasy. Ferguson při návratu vyzval Cerrona a o titul si to v muší váze rozdala Valentina Shevchenko s Jessicou Eye.

Utkání mezi Fergusonem a Cerronem bylo bráno už dopředu jako „dream match“. Nikdo nevěděl, v jaké formě se Ferguson po svých fyzických i psychických problémech vrátí do klece a zápasy Cerrona jsou v poslední době jeden lepší, než druhý.


Zápas měl od začátku slušné tempo a oba se do sebe rychle pustili. Přesto první kolo žádnou vážnější situaci nepřineslo. Diváky ze sedaček zvedly až poslední vteřiny, kdy uštědřil Cerrone svému sokovi několik kvalitních ran. Ještě větší aplaus oba bojovníci sklidili, když si po konci kola přátelsky plácli.


Druhé kolo začalo ještě ostřeji než to první. Bojovníci se řezali a diváky v Chicagu to bavilo. Ferguson ale Cowboyovi uštědřil několik ran do obličeje a Cerrone začal otékat a krvácet. Fanoušky poté rozčílil úderem pěstí pár vteřin po signálu ukončující kolo. Cowboy navíc úder odnesl zlomeným nosem.


Těsně před začátkem závěrečného kola Cowboyovi navíc oteklo oko natolik, že ho rozhodčí nepustil do dalšího boje a zápas ukončil. K nevoli diváků vyhlásil jako vítěze Tonyho Fergusona.


Parádní podívanou přinesl i titulová zápas žen. Úřadující šampionka Shevchenko dostala svou soupeřku brzo na zem, tam ale dlouho ležely v objetí a nepadla žádná pořádná rána.


Druhé kolo se pořádně ani nerozjelo a už bylo u konce. Po 23 vteřinách Ukrajinka kopla levačkou svou rivalku do hlavy a bezvládné tělo Američanky padlo na zem.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Arizona Coyotes

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   11:30

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Grand Slam of Darts 2019

   11:30

   adidas Rockstars

   12:00

   Element (400)

   12:15

   UFC Reloaded (1)

   13:10

   UFC Fight Night: Magomedsharipov vs. Kattar

   15:05

   Champion of Champions 2019

Celý Program