vysíláme živě to musíte vidět

Ferguson se vrací na scénu! UFC 238 nabídne totální masakr a titulový boj

Tony Ferguson
Zdroj: Profimedia
Téma:
UFC

Poté, co se minulý týden ve Švédsku loučily dvě přední polotěžké váhy s kariérou (Gustafsson a Manuwa), se UFC vrací na americkou půdu, konkrétně do Chicaga, kde má na hlavní kartě velmi pestrou nabídku pyšnící se přídomkem „od každého něco“. Ve čtyři ráno další bojový večer otevřou těžké váhy Tuivasa s Ivanovem, ukáže se Petr Yan, který letos fanoušky v Praze nadchl svým výkonem. Konečně se vrací velmi populární Tony Ferguson do přestřelky s neméně oblíbeným Donaldem Cerronem.

Ženy se budou rvát o titul v muší váze a na závěr dlouhé noci se všichni dozvíme, zda UFC bude mít šampiona dvou různých váhových kategorií. To vše v pěti nabitých zápasech, kvůli kterým stojí za to si přivstat anebo rovnou nechodit spát.

HLAVNÍ TAHÁK – Henry Cejudo vs. Marlon Moraes (titulový zápas – bantamová váha)

Henry Cejudo je už více než půl roku na vrcholu světa, když se mu podařilo sesadit z trůnu neporazitelného krále muší váhy, Demetria Johnsona. Mexický bojovník s přezdívkou „Messenger“ ale doručil divákům ještě další šok, když za 32 vteřin knockoutoval bantamovou hvězdu TJe Dillashawa. Během pěti měsíců porazil dva špičkové bojovníky, kteří se pak už navíc v UFC neobjevili a možná nikdy neobjeví (Johnson – odchod do Asie, Dillashaw – doping).

Nyní má šanci se nesmazatelně zapsat do historie UFC, pokud dokáže vyhrát svůj další souboj. Olympijský vítěz ze zápasu, Cejudo, totiž k titulu v muší váze může přidat ještě šampionský pás z vyšší váhové kategorie – bantamu. Jedno se musí tomuto bojovníkovi nechat – i přes svoje pokorné začátky a zázemí nyní rád na sebe upozorňuje a vůbec mu nevadí, když u toho vypadá trapně, ba naopak. Jestliže Dillashawovi přinesl na staredown hada, svému nejnovějšímu soupeři přišel doslova ukázat kouzelnické triky. Fanoušci mu už začínají přezdívat „cringe king“, ale na UFC 238 se může Cejudo smát jako poslední, protože má veškeré předpoklady k tomu, aby uspěl v dalším zápase.
 

Jeho protivník Marlon Moraes nikdy nebyl pod září reflektorů, ale za to nasbíral pořádnou porci vítězství. Od roku 2011 prohrál pouze jednou, a to ještě velmi těsně na body. Od té doby jeden lepší zápas za druhým, tři ceny pro výkon večera v řadě a právoplatná pozice jedničky bantamu, která čeká na svojí šanci. Pozitivní doping TJe Dillashawa a uvolnění jeho pásu šampiona nakonec celou divizi uvolnilo, protože kdoví, kdyby Moraes dostal příležitost.
 

Pokud neskončí nijak extra předčasně, toto bude vynikající technický zápas dvou špičkových bojovníků. Na jedné straně famózní zápasník, který svoji olympijskou formu dokázal uplatnit i v kleci. Na straně druhé chlapík, který má i na tak nízkou váhu velkou ránu a je schopen ukončovat zápasy velmi rychle (poslední tři zápasy něco málo přes 5 minut dohromady). Tady není co řešit.
 

Valentina Shevchenko vs. Jessica Eye (titulový zápas – muší váha – ženy)

Velice podobná situace jako u hlavního taháku. Vyzyvatelka je tady také spíše méně známá, moc se o ní nemluvilo. Rozdíl je ovšem v tom, že šampionka Valentina Shevchenko je tady obrovskou favoritkou a pokud by prohrála, drtivá většina lidí by se divila. Před rokem a půl měla Valentina velmi blízko k tomu, aby porazila pravděpodobně nejlepší bojovnici všech dob, Amandu Nunes. Když k tomu připočteme skutečnost, že muší divize je z hlediska přirozenosti pro aktuální šampionku to nejlepší, člověk, aby se začal trochu bát o její soupeřku. Jessica Eye se vrátila zpátky do své původní váhy, jakmile ji UFC vytvořila, a od té doby vyhrává. Nyní má možnost šokovat.

Tony Ferguson vs. Donald Cerrone (lehká váha)

Utkání z kategorie „dream matches“ neboli snových zápasů. Bude to zároveň velká neznámá, protože nikdo neví, jaký Tony Ferguson se vrátí zpět do klece po všech peripetiích, které měl – ať už fyzických nebo především psychických. Ferguson byl vždy považován za nekorunovaného krále lehké váhy a nyní se může postupně k tomu propracovat.

GALERIE: Tony Ferguson z UFC

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Tony Ferguson

Cerrone zápasil před měsícem a má za sebou 25 minut s Alem Iaquintou. To mu nebránilo vzít další souboj prakticky okamžitě – a ne jen tak ledajaký. Volný a velmi kreativní styl Fergusona dělá soupeřům vždy problémy a pro fanoušky je to pokaždé záruka vysoce atraktivní podívané. Cerrone může mít velké potíže, ale také všem ukázal, že od narození syna je jako vyměněný. Ferguson proti Cerronemu bude ideální předkrm před dvěma titulovými souboji.

 

Sledujte hlavní kartu UFC 238 ze soboty na neděli ve 4:00 na Nova Sport 2.

Přehled zápasů:

Henry Cejudo vs. Marlon Moraes (bantamová váha – titulový zápas)

Valentina Shevchenko vs. Jessica Eye (muší váha – titulový zápas)

Tony Ferguson vs. Donald Cerrone (lehká váha)

Jimmie Rivera vs. Petr Yan (bantamová váha)

Tai Tuivasa vs. Blagoy Ivanov (těžká váha)
 

Michal Petrgál TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Gruzie - Fidži

   12:55 14:55
   14:55

   Element (428)

   15:10

   Ragby: Irsko - Skotsko

   17:10

   Major League Soccer Highlights (17)

   17:40

   Ragby: Wales - Itálie

   19:35

   NBA 2020

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Nîmes Olympique - Olympique Marseille

   12:30 14:15
   14:15

   Tipsport online Mistrovství České republiky a Slovenska 2020 v šipkách

   16:40

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace

   16:55

   Fotbal: Stade Rennes - RC Lens

   18:55

   Fotbal: Sporting Kansas City - Minnesota United FC

   20:40

   Element (428)

Celý program