Životní výsledek

Fenomenální úspěch! Krejčíková postoupila do semifinále French Open

Jakub Martinovský
9.6. 2021 13:08

Pohádkový příběh Barbory Krejčíkové nekončí! Na French Open postoupila už do semifinále, když si bez ztráty setu poradila s nesmírně talentovanou Cori Gauffovou. Životní úspěch bude moci ale ještě vylepšit.

Prozatím bylo pro Barboru Krejčíkovou kariérním maximem osmifinále na loňském Roland Garros. Letošní grandslam ve Francii ale nabízí ještě krásnější příběh. Proti Američance Gauffové si připsala už desátou výhru v řadě.

Vstup do zápasu ale Češce příliš nevyšel. Na její raketě byla znát nervozita z velkého zápasu, a tak první tři gamy šly na konto mladé Američanky. Krejčíková se z toho ale rychle oklepala a vzápětí srovnala na 3:3.

Gauffovou to však nepoložilo a brzy opět vedla o dva gamy. Za stavu 5:3 si dokonce vytvořila první setbol, který ale nevyužila, což dalo Krejčíkové šanci se opět dotáhnout. Úvodní sada tak dospěla až do tiebreaku, ve kterém tahala Krejčíková za kratší konec. Prohrávala 4:6 a čelila dalším dvěma setbolům. Čtyřmi míči v řadě ale set otočila a dostala se do vedení!

Ve druhém setu už byla na kurtu pouze jedna tenistka. Krejčíková zcela dominovala a brzy vedla 5:0. Za stavu 5:1 40:0 měla první tři mečboly, ale ani jeden nedokázala využít. V následujícím gamu neproměnila další dva, ale nezlomilo jí to. Za stavu 5:3 suverénně dopodávala čistou hrou a postoupila do životního semifinále. V něm se utká s Polkou Swiatekovou, nebo Řekyní Sakkariovou.

Kromě Krejčíkové se do semifinále dostala i 85. hráčka světa.