FIFA talent

Fenomén pod lupou: Jak 14letý Vejrgang uhrál 535 výher v řadě?

Cesta Anderse Vejrganga
Zdroj: Anders Vejrgang
Téma:

Úctyhodná vítězná šňůra je u konce, přesto se o něm nepřestává mluvit. Čtrnáctiletý Anders Vejrgang vyhrál v rámci celoevropského žebříčku Weekend League hned 535 zápasů v řadě a na jeho působivou jízdu se podíváme právě v tomto článku o něco detailněji.

I přes svůj nízký věk se Vejrgang stal hlavní tváří týmu RBLZ Gaming, který ho představil loni v září. Tým vznikl jako esportová divize předního bundesligového klubu RB Lipsko, ve kterém působí i český útočník Patrik Schick. Český reprezentant jistě Vejrgangův příběh se zájmem sleduje, jelikož sám u oblíbeného fotbalového simulátoru tráví podstatnou část svého volného času. 

 

Vejrgang se nejdříve stal vůbec prvním hráčem, který v novém ročníku Fify uhrál ve Weekend League skóre 30:0, což je nejlepší výsledek, kterého lze dosáhnout. Pak přišla úžasná šňůra, kterou mladý Dán brzy stanovil nový světový rekord a pak ho navíc několik víkendů za sebou dokázal překonávat. 

 

 

Sestavu svého týmu Vejrgang pravidelně měnil v podstatě každý týden, nejčastěji hrál ale s rozestavením 4-4-2 nebo 4-3-3. V režimu Ultimate Team mohl volit také z již vysloužilých hráčů, kteří se do hry vrátili ve formě ikon. V bráně tak kromě Neuera či Alissona čas od času Vejrgang zkusil třeba Petra Čecha, levého obránce zase obsadil brazilskou legendou Robertem Carlosem a v útoku často nastupoval například Samuel Eto'o.

 

Pravidelně na své soupisce dával prostor také současným hvězdám jako Neymar, Mbappé, Ronaldo, De Bruyne nebo Boateng. Obecně Vejrgang často obsazoval i defenzivnější pozice hráči, které bychom na reálných trávnících viděli obvykle na daleko ofenzivnějších postech. Legendární útočník Pelé tak v sestavě Vejrganga často plnil například roli středního záložníka. 

 

 

Spolu s úspěchy se o Vejrgangovy úspěchy začalo zajímat čím dál více lidí. Talentovaný hráč už v minulosti svoje snažení na platformě Twitch živě vysílal a pokračoval v tom i po vstupu do RBLZ Gaming. Po prvních úspěších ve Weekend League ale začal divácký zájem stoupat a z desítek nebo nižších stovek a nyní jeho streamy sleduje průměrně téměř 15 tisíc diváků současně. 

 

O přesné statistiky ze hry se zatím mladý Dán s veřejností nepodělil, ale vzhledem k počtu předčasných ukončení ze strany soupeře, by dominanci Vejrganga ani dostatečně nezdůraznily. Člen RBLZ Gaming sice často začal pomalu, ale jakmile našel soupeřovu slabinu, úspěšně ji dokázal využívat ve svůj prospěch. 

 

 

Ačkoliv se o dánském mladíkovi jen tak mluvit nepřestane, na jeho účast v rámci největších světových turnajů si bude muset ještě počkat. Nejprestižnějších turnajů jako je FIFA eWorld Cup se totiž mohou účastnit pouze hráči starší 16 let. 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Angers SCO - RC Lens

   14:45 16:30
   16:30

   Házená: THW Kiel - Füchse Berlin

   17:45

   NBA - akce měsíce

   17:55

   Basketbal: Türk Telekom - SIG Štrasburk

   19:50

   NHL News

   20:00

   Alaska or Bus’t - Mountain Bike

 • Nova Sport 2

  • NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   14:45 16:30
   16:30

   Martin Michek - český rekordman Dakaru

   16:55

   Sportovní originály 180 s Michaelem van Gerwenem 2 Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

   17:25

   Winter Games NZ - Obsidian Park Jam

   17:55

   Ligue 1 Preview (28)

   18:25

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

Celý program