australian open

Federer utekl z lopaty! Domácímu hrdinovi přitom stačilo uhrát dva míče

Roger Federer

Roger Federer má za sebou další emotivní zápas, který nakonec senzačně otočil ve svůj prospěch. Osmatřicetiletý Švýcar na grandslamovém Australian Open byl ve třetím kole v tiebreku páté sady jen dva míče od vyřazení. Nakonec koncovku duelu s Johnem Millmanem otočil z 5:8 na 10:8 a mohl slavit i své 100. vítězství v Melbourne.

Tak dlouho na kurtu v Melbourne Federer snad nikdy nemusel být. Zápas s Johnem Millmanen končil až 48 minut po půlnoci. Pětisetová bitva trvala více než čtyři hodiny a Švýcarovi se povedl neuvěřitelný obrat.

„Ach bože, bylo to tak těžké,“ přiznal se Federer bývalé světové jedničce Jimu Courierovi bezprostředně po zápase ještě na kurtu.

„Díky bohu, že ten zápas měl přestávku, jinak bych ho jistě ztratil. Kde začít? Myslím, že John hrál skvělý zápas. Je to bojovník, dobrý člověk, ale nakonec to dopadlo dobře pro mě,“ dodal.

Millman nebyl daleko druhého vítězství nad Federerem, ale senzaci z US Open 2018 nezopakoval. "Pokud blesk udeří dvakrát, tak to nebývá do toho samého místa,“ žertoval před zápasem. Nakonec ale byl opravdu blízko opakování velkého úspěchu. "John by si dnes zasloužil vyhrát úplně stejně jako já,“ poklonil se švýcarský gentleman domácímu soupeři.