Tenisový gentleman

Federer ukázal svoji velikost, tato slova mluví za vše

Roger Federer
Zdroj: Profimedia
Téma:

Má 20 grandslamových titulů, ve 38 letech patří mezi světovou špičku a poráží o dekádu mladší soupeře. Kromě toho Roger Federer patří mezi největší gentlemany, které kdy sport měl. Dokazují to i jeho slova v Šanghaji.

Švýcarský elegán je na okruhu už od roku 1998, a přesto mu patří třetí příčka na žebříčku ATP. Jeho generace, do které patří i Rafael Nadal a Novak Djokovič, je stále nezastavitelná. Všichni tři se zapsali do tenisové historie nejen svou hrou, ale také svým chováním.


Federer je označován jako sportovní gentleman, který ukázkovým chováním je skvělým příkladem mladým sportovcům. A na tiskové konferenci v Šanghaji přiznal, že si je toho moc dobře vědom. „Z velké části se snažím jít příkladem pro novou generaci hráčů. Uvědomuju si, že mám šanci a sílu motivovat a inspirovat mladší děti a být pro ně dobrým příkladem,“ svěřil se nestárnoucí tenista.


„Když vám někdo položí otázku, zkuste mu odpovědět. Když vás někdo požádá o fotku, pokuste se s ním vyfotit. Pro každého fanouška to znamená hodně, protože je to možná poprvé, co vás vidí, nebo možná přijel zdaleka, aby byl blízko vás a na něco se zeptal,“ apeluje na ostatní sportovce.


Federera v Šanghaji čeká těžký los. Dvojnásobný vítěz tohoto turnaje hned na úvod narazí na Alberta Ramose-Viňolase, který ho v jejich jediném střetnutí porazil. V dalším kole pak může narazit na Goffina nebo Gasqueta.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:00 05:00

   Basketbal: NBA All - Star Game 2020

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:45

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

Celý Program