Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Tenisový gentleman

Federer ukázal svoji velikost, tato slova mluví za vše

Roger Federer
Zdroj: Profimedia

Má 20 grandslamových titulů, ve 38 letech patří mezi světovou špičku a poráží o dekádu mladší soupeře. Kromě toho Roger Federer patří mezi největší gentlemany, které kdy sport měl. Dokazují to i jeho slova v Šanghaji.

Švýcarský elegán je na okruhu už od roku 1998, a přesto mu patří třetí příčka na žebříčku ATP. Jeho generace, do které patří i Rafael Nadal a Novak Djokovič, je stále nezastavitelná. Všichni tři se zapsali do tenisové historie nejen svou hrou, ale také svým chováním.


Federer je označován jako sportovní gentleman, který ukázkovým chováním je skvělým příkladem mladým sportovcům. A na tiskové konferenci v Šanghaji přiznal, že si je toho moc dobře vědom. „Z velké části se snažím jít příkladem pro novou generaci hráčů. Uvědomuju si, že mám šanci a sílu motivovat a inspirovat mladší děti a být pro ně dobrým příkladem,“ svěřil se nestárnoucí tenista.


„Když vám někdo položí otázku, zkuste mu odpovědět. Když vás někdo požádá o fotku, pokuste se s ním vyfotit. Pro každého fanouška to znamená hodně, protože je to možná poprvé, co vás vidí, nebo možná přijel zdaleka, aby byl blízko vás a na něco se zeptal,“ apeluje na ostatní sportovce.


Federera v Šanghaji čeká těžký los. Dvojnásobný vítěz tohoto turnaje hned na úvod narazí na Alberta Ramose-Viňolase, který ho v jejich jediném střetnutí porazil. V dalším kole pak může narazit na Goffina nebo Gasqueta.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 04:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Calgary Flames

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Tour de Mont Blanc

 • Nova Sport 2

  • 01:45 03:30

   Florbal: SPV – EräViikingit

   09:00

   Házená: HC Erlangen - Rhein-Neckar Löwen

   10:30

   Ötztaler Radmarathon

   11:00

   Cricket Champions League

   11:30

   Maxi Tip Poker Tour (20)

   12:00

   UFC Now (20)

Celý Program