play-off NBA

Favorizovaní Nets končí! Durantových 48 bodů na Milwaukee nestačilo

Kevin Durant útočí na koš Milwaukee
20.6. 2021 7:47

Největší letošní favorit na výhru NBA Brooklyn Nets si nezahraje ani semifinále play-off. V rozhodujícím zápase čtvrtfinálové série s Milwaukee Kevin Durant nevystřídal ani na sekundu, nastřílel 48 bodů, jenže nakonec z toho byla pouze prohra v prodloužení.

Bucks v posledních letech patří k tomu nejlepšímu v NBA, ale když letos Nets získali Jamese Hardena, stali se s trojicí megahvězd Harden - Durant - Irving největšími favority ligy.

Čtvrtfinálová série těchto dvou celků dospěla až do rozhodujícího sedmého zápasu a i ten byl velmi vyrovnaný. V druhé čtvrtině odskočil Brooklyn na rozdíl deseti bodů, ale po celý zápas se vedení přelévalo z jedné strany na druhou a po čtyřech čtvrtinách svítilo na tabuli skóre 109:109.

Kdo doufal v dalších pět minut bodové smršti, ten musel být vyloženě zklamaný, Nets skórovali jen jednou zásluhou Browna, na což Bucks odpověděli šesti body, vyhráli zápas i celou sérii.

Giannis Antetokounmpo odehrál lehce přes padesát minut, během kterých nastřílel 40 bodů a přidal 13 doskoků a 5 asistencí. Na straně poražených odehrál Kevin Durant kompletních 53 minut a zaznamenal 48 bodů, 9 doskoků a 6 asistencí.

Jamesi Hardenovi ve statistikách chybí jedna sekunda od odehraného maxima a stihl nastřílet 22 bodů. Z hvězdné trojice chyběl Kyrie Irving kvůli zraněnému kotníku, což bohužel provázelo Brooklyn celou sezonu. Hvězdná trojice spolu v základní části odehrála jen osm zápasů a v letošním play-off už si znovu nezahraje.